Єдиний навчальний заклад України, в якому готують бджолярів, планує відкрити цех із переробки меду

09 березня 2024, 06:40 1066

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для потреб Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» (Полтавська область) обладнання для модернізації лабораторії з дисциплін «Біологія бджолиної сім'ї», «Хвороби та шкідники бджіл», «Матковивідна справа у бджільництві», «Продукти бджільництва», «Медоносна база».

Про це повідомляє проєкт USAID «Економічна підтримка України» у своєму профілі Facebook.

До переліку обладнання увійшли 12 ноутбуків та програмне забезпечення до них, шафа для зарядки ноутбуків, 12 мікроскопів, 2 термостати, 2 інкубатори для виводу маток, 1 набір обладнання для штучного осіменіння бджолиних маток з мікроскопом.

Також навчальний заклад отримав частину обладнання для цеху з переробки продукції бджільництва: два баки-відстійники з фільтром, одну медогонку, два столи для розпечатування стільників, три двосекційні фільтри, три візки-підйомники для перевезення вуликів, один пристрій для кремування меду, три декристалізатори меду для бочок, генератор та три великі зонти для роботи на вулиці.

Це обладнання допоможе покращити матеріально-технічну базу закладу та відкрити цех із переробки продуктів бджільництва.

Наталія Сенчук, директорка Гадяцького аграрного училища

Незабаром у пасічників розпочинається сезон, тож на нашій навчальній пасіці ми вже будемо використовувати нове обладнання. Це все сприятиме популяризації бджільництва серед молоді та просуванню новітніх технологій у цій галузі, допоможе нашим випускникам розпочати власну справу, розвивати сільську місцевість і піднімати економіку країни у післявоєнний час.

Проєкт USAID найближчим часом планує доставити решту обладнання для лабораторії та цеху, а також тимчасовий будиночок для пасічників і платформу для транспортування вуликів для облаштування навчальної пасіки училища, закупить 100 дерев’яних вуликів та лінію з відкачування меду.

Училище має навчальну пасіку на 15 бджолиних сімей, її основна частина розміщена у селі неподалік Гадяча.

Також студенти училища навчатимуться за оновленими програмами спеціальності «Бджоляр» та «Майстер з комплексного обслуговування об'єктів з бджільництва», отримають більш конкурентні навички та ширші можливості для працевлаштування.

Наразі у Гадяцькому агарному училищі, яке є єдиним спеціалізованим закладом з підготовки бджолярів, навчається 198 студентів.