Три в одному, або Як зберегти вологу та зекономити на пальному

07 травня 2019, 06:44 4907

Для великих господарств сівалка HORSCH Focus 7 MT є незамінним агрегатом, який одночасно виконує всі функції, необхідні для аграрних робіт, та зменшує кількість проходжень при посіві. Важливим фактором є збереження вологи ґрунту, а багатофункціональність дозволяє проводити обробку ґрунту одночасно з посівом і закладанням добрив у міжряддя.

Focus 7 MT є універсальним посівним комплексом, яким можна сіяти всі культури — не лише зернову групу, а й ріпак та сою.

Агрегат має великий бункер — 12 тис. л, тобто по 6 тис. л на зерно та добрива, що відповідно позитивно впливає на продуктивність. До того ж він, як конструктор: в господарствах використовують не лише для посіву, а й для внесення мінеральних добрив.

 

Робочі органи

Позаду HORSCH Focus 7 MT прикріплені 2 ряди робочих дисків діаметром 68 см та 2 ряди лап, які розпушують ґрунт безпосередньо під рядами посівів до 35 см.

Завдяки прикріпленому аплікатору внесення добрив в рядок може регулюватися у трьох різних варіантах: повністю у верхній шар ґрунту — на глибину 5-10 см, у нижній шар — 35 см або змішаним способом 50:50.

Усі глибини виставляються кліпсами, що дозволяє регулювати окремо різні робочі органи. 

Також є вирівнюючі диски, які вирівнюють ґрунт за лапами. Коток Ring Flex Packer, який має лише дві стійки кріплення, а напівкільце має вібраційний ефект, що виключає можливість налипання та забивання. Стандартно Focus 7 MT комплектується дводисковими сошниками Turbodisc. Додатково можуть бути встановлені анкерні сошники. Вузькі анкерні сошники дозволяють проводити посів ріпаку без попереднього обробітку ґрунту, навіть по соломі. Вони розміщені в шаховому порядку, що виключає можливість забивання. За сошниками висіву знаходиться пластиковий укладач насіння, який притискає насінину до землі, і прикочуюче колесо.

Посів по стерні

«Універсальною сівалкою HORSCH Focus 7 MT можна зробити глибоке розпушування, що є вкрай важливим при посіві ріпаку та сої, оскільки в них стрижнева коренева система і корінь може чітко проростати вниз, — розповідає менеджер Західного регіону ТОВ «ХОРШ Україна» Тарас Рунців.  

Наприклад, в господарстві ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» (Львівська область) сіяли ріпак напряму по стерні й зовсім не втрачали вологу. За допомогою дворядної дискової борони зробили глибоке змішування соломи, за допомогою лап — внесли добрива на глибину 30 см, і відразу відбувся посів». Загальна площа посіяного ріпаку з допомогою сівалки Focus 7 MT — понад 1 тис. га.

Тарас Рунців також додає, що HORSCH Focus 7 MT повинна агрегатуватися з великою тягловою силою — 500-600 к.с., але в той самий час допомагає ефективно працювати та приносить прибуток:

«Оскільки господарство отримує хороші сходи, і всі операції, які потрібно виконувати при класичній технології чи мінімальному обробітку: оранка або основний обробіток, культивація, передпосівний обробіток, внесення добрив — HORSCH Focus 7 MT виконує за один прохід».

Агроном ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» відділ «Вирів» Степан Андрушко розповів, що в господарстві з 15 серпня 2018 р. посіяли озимий ріпак універсальною сівалкою HORSCH Focus 7 MT з міжряддям 35 см. «Перевагою є те, що ми за допомогою даного агрегату можемо вносити добрива і проводити посів за один прохід, тобто зменшуємо витрати на дизпаливо — близько 30% — та зменшуємо ущільнення ґрунту. А на даному полі, одразу після збору попередника, на другий день ми вже сіяли ріпак. Як бачимо зараз, сходи досить дружні».

Степан Андрушко
Степан Андрушко

Зараз в арсеналі ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» є чотири посівні комплекси HORSCH Pronto 9 SW, два культиватори Tiger 8 МТ, чотири культиватори Tiger 10 LT, також три дискових борони JOKER 12 RT і дванадцять одиниць перевантажувачів для зерна Horsch Titan UW 34.

Першим культиватором HORSCH Tiger 10 LT дане господарство за один рік обробило 25 тис. га, за півтора сезони — 40 тис. га. На наступний рік придбали ще 3 Tiger 10 LТ.

HORSCH Focus 7 MT працює у ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» уже декілька сезонів. «Ми можемо нею сіяти як ріпак, так і зернові — потрібно лише замінити катушку. Якщо висіваємо ріпак, то на 35 см, якщо зернову групу — доставляємо додаткові сошники і сіємо на 17,5 см, — додає агроном. — І для механізатора, і для агронома сівалка нескладна у користуванні та обслуговуванні, 2-3 кліка — і готова працювати. За регулюванням глибини, нормами висіву — за декілька хвилин можна налаштувати сівалку на роботу. Оптимальна швидкість сівалки 10-12 км/год».

Агроном, перевіряючи стан сходів на полі, коментує, що при ущільненні коренева система ріпаку розходиться розеткою. «Бачимо, що коренева система зараз розвинена добре, чітко виражений стрижневий корінь. У серпні, під час посіву, завжди спостерігаємо нестачу вологи, але завдяки HORSCH Focus 7 MT нам вдалося максимально її зберегти», — додав Степан Андрушко.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua