Самоаналіз Аграрного комітету ВРУ: Валерій Лунченко

07 грудня 2017, 07:00 2527

AgroPortal.ua продовжує серію матеріалів про результати діяльності народних депутатів, членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин за останній рік. Головні критерії - основні розроблені законопроекти і плани на законотворчу роботу.

Сьогодні на розгляді ще один аграрний народний обранець — Валерій Лунченко, який за свій час роботи подав безліч законопроектів, причому не тільки в земельній і податковій сферах, а й щодо нішевих виробництв.

Про власну депутатську діяльність

«Працюю у Верховній Раді України секретарем Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Сумлінно виконую обов'язки на цій посаді щодо організації спільно з колегами належної роботи Комітету, так само ставлюся і до своїх депутатських обов'язків».

Про розроблені законопроекти

За 2015, 2016 і 10 міс. 2017 року є співавтором майже 70 законопроектів різної тематики, переважно, звичайно ж, з питань, пов'язаних із удосконаленням законодавства, яке регулює діяльність агропромислового комплексу та земельних відносин

Акцентував свою увагу на питаннях в контексті Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про сільськогосподарську кооперацію», удосконалення Податкового кодексу України, Земельного кодексу України в частинах, що стосуються системи оподаткування АПК та земельних відносин в сільському господарстві, фермерських сімейних господарствах тощо.

Крім того, брав активну участь у підготовці законопроектів щодо розвитку виноградарства та виноробства, ветеринарної медицини, насінництва і розсадництва, розв'язання проблем дерегуляції в АПК.

Долучився до розробки законодавчих актів стосовно удосконалення питань, пов'язаних із державними гарантіями для соціально-економічного розвитку гірських територій і населених пунктів, а також проблематики, пов'язаної із тимчасовим ввезенням вживаного автотранспорту та транзитного перебування в Україні автомобілів на іноземних номерах тощо.

Усі законопроекти, у розробці яких брав участь, є актуальними і необхідними для удосконалення правового поля держави. Також вони дотичні до проблем території та дуже близькі до виборців, яких представляю у парламенті держави.

В поточному році, як на мене, важливими для прийняття законопроектами, до розробки яких предметно долучався, є з питань сільськогосподарської кооперації, приватної ветеринарної практики, регулювання правового статусу земель фермерського господарства тощо».

Про галузі, які потребують доопрацювання

«Проблемою роботи Верховної Ради України є велика кількість розроблених і внесених на розгляд у пленарному режимі законопроектів, які фізично не потрапляють у порядок денний, через брак часу на їх розгляд. Тому ініціюємо проведення спеціальних 'аграрних днів' для лобіювання розгляду максимальної кількості суто підготовлених нашим комітетом законопроектів. Проте загальний результат ще нас не задовольняє».

Про оцінку роботи всього комітету

«Роботу Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин вважаю не поганою, народні депутати, що до нього входять в основному працюють старанно».

Про балотування на наступний термін і плани

«Рішення про наступний термін депутатства для себе ще не приймав».


Ключнікова Наталія, AgroPortal.ua