Під українське поле: HORSCH поєднав основні складові ефективної роботи обприскувача в одній машині

27 липня 2020, 06:40 5874

У німецького виробника сільгосптехніки HORSCH налагоджений ланцюг роботи: «клієнт-дилер-завод». Завдяки чому нові агрегати стають ще більш ефективними та технологічними, а цього разу — спрощення у експлуатації без втрати якості роботи.

Для східноєвропейського ринку компанія розробила самохідний обприскувач HORSCH Leeb PT 6.280 VL, прототип якого вже зараз тестується на полях українських господарств. Вже наступного року машину можна буде придбати. 
 

 
На початку року протягом місяця продукт-менеджер компанії HORSCH Україна Віктор Тіманов особисто долучився до збору двох прототипів нового обприскувача HORSCH Leeb  PT.

«На сьогодні можу запевнити, що новий Leeb показав себе найкраще серед обприскувачів, які працювали на наших полях», — ділиться враженнями головний агроном ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Євген Трубілов, де працює прототип.  

У новому HORSCH Leeb PT 6.280 VL максимально спрощена підвіска. Розсувна колія механічна. Ширина колії обприскувача змінюється в межах 2,6 м — 3,5 м, кліренс в межах 1,6 м — 2 м. Це дозволяє адаптувати машину під виконання будь-яких операцій протягом сезону.  

Наприклад, в «Агрофірмі Батьківщина» працюють обприскувачем в межах одного підрозділу господарства на 6 тис. га, тому робота налаштована на 3,5 м по соняшнику, кукурудзі і ріпаку. У господарстві кажуть, що відповідне налаштування відбувається протягом однієї години.

Horsch Leeb PT 6.280 VL має ту ж саму, добре всім відому стабілізацію штанги, як і на інших моделях обприскувачів Leeb.

«Система контролю Boom Control дозволяє тримати штангу на висоті до 30 см від оброблювальної поверхні. Boom Control в поєднанні із різними комбінаціями форсунок та можливістю автоматичного перемикання дає змогу вносити засоби захисту рослин максимально якісно, — каже Віктор Тіманов. — На новій машині штанга розроблена для тяжких і складних умов експлуатації. Слід відмітити її міцність та надійність. Складається з 5-ти складних частин».

Продукт-менеджер компанії HORSCH Україна Віктор Тіманов
Продукт-менеджер компанії HORSCH Україна Віктор Тіманов

Представники компанії кажуть, що дана штанга не має аналогів ні на ринку, ні взагалі у світі. Кріплення —паралелограма підвіска, кріпиться у одній точці. Є також різні варіанти ширини штанги, різні варіанти системи Boom Control, що дає змогу клієнтам обрати саме ту машину, яка найкраще підходить під їхні умови.

«Наша особливість і перевага в тому, що дана система контролюється окремим мозком, який відповідає за роботу лише штанги», — розповідає продукт-менеджер HORSCH Україна Віктор Тіманов.

Можливе посекційне відключення — від 6 до 42 секцій. Є варіанти, як стандартного розміщення секцій, так і під індивідуальні потреби.  

«Завдяки широкому вибору комбінацій форсунок і бездоганній стабілізації штанги, яка може іти прямо над рослиною, не травмуючи її, працюємо з швидкістю 30 км/год, — каже головний агроном ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Євген Трубілов. — Обприскувач сам переходить від форсунки з малим діаметром до більшої, що забезпечує рівномірне покриття розчином і не потрібно зупинятися, перекручувати форсунки, чи замінювати їх. Така опція значно економить час, а в сезон потрібно працювати максимально оперативно».

Обприскувач обладнаний двигуном FPT потужністю 280 к.с. Гідростатичний незалежний привід руху в поєднанні з електронним контролем дає змогу працювати на складних рельєфах та в тяжких умовах.

Основний бак HORSCH Leeb PT 6.280 VL об’ємом 6 000 літрів, основний робочий насос продуктивністю 750 л/хв та окремий насос для закачування розчину — продуктивністю 1 300 л/хв. Усі вузли для заправки легкі та зрозумілі для оператора.

«Нині на ринку в середньому об’єм бака становить 4 тис. л, а в поєднанні з кліренсом 2 м та об’ємом 6 тис. л — аналогів немає», — констатує Віктор Тіманов.

Електронні системи контролю двигуна і гідростатичного приводу регулюють автоматично оберти двигуна, що насамперед дають змогу отримати економічне використання палива. Розхід палива в HORSCH Leeb PT 6 — в межах 0,5-0,6 л/га.

Пневматична підвіска дозволяє комфортно рухатися по полю за будь-яких умов.

Система циркуляції встановлена в базовій комплектації HORSCH Leeb 6 VL, що гарантує якісне внесення розчину.

«Насос качає розчин з основного резервуару, проганяє по штанзі і повертає в основний резервуар. Тобто розчин завжди знаходиться в русі і не застоюється в трубопроводах. При натисканні клавіші обприскування маємо миттєву реакцію — розчин однакової концентрації по всій ширині штанги  зразу попадає на оброблювальну поверхню», — коментує продукт-менеджер компанії HORSCH Україна Віктор Тіманов.

У свою чергу головний агроном ТОВ «Агрофірма Батьківщина» відмічає основні переваги — швидкість закачування і об’єм резервуара: «Швидкість закачування повного резервуара від 0 до 6 кубів складає максимум 8 хв, це вже і хімія і повна загрузка води. Одночасно проходить замішування. 6 кубів з нормою виливу 200 л/ га, 30 га ми закриваємо максимум за 40 хвилин».

Серед додаткових опцій — системи, які дозволяють контролювати робочий процес та якість обприскування — додатковий монітор у кабіні обприскувача з чотирма камерами, які знаходяться на різних вузлах машини. Одна з них контролює центральну секцію штанги, інша — слід передніх коліс.

Також є система нічного освітлення Night Light. 

Головний агроном ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Євген Трубилов
Головний агроном ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Євген Трубілов

«Потрібно відмітити роботу підвіски, в кабіні тихо, не чути звуку мотора. Кабіна встановлена від компанії CLAAS, саме вони є лідерами на ринку серед виробників кабін», — коментує головний агроном.

Механізатор, який працював на прототипові каже, що за дві години повністю опанував нову машину, завдяки зрозумілій та зручній навігації.  

«Все видно на моніторі: розкладання, складання, зміна норми, посекційне відключення. Три лінії обприскування, які можна керувати прямо з монітора. Особисто я, як механізатор, не бачу жодного  недоліку. Потрібно зауважити, що кабіна дуже комфортна, набагато тихіше і м’якше, можна добу відпрацювати і нормально себе почуватимеш», — додає механізатор ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Дмитро Демиденко.

Механізатор ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Дмитро Демиденко
Механізатор ТОВ «Агрофірма Батьківщина» Дмитро Демиденко

Обприскувач має в базовій комплектації поворотну задню вісь, завдяки чому витоптується менша площа при розвороті і зменшується радіус розвороту.

«У сукупності HORSCH Leeb PT 6.280 VL на сьогодні не має аналогів та конкурентів на ринку. Великий об’єм, потужний двигун, розумна система підвіски, гідростатичний привід та стабілізація штанги. У результаті — потужність, економічність, комфорт і якісне внесення препаратів», — резюмує Віктор Тіманов.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua