Астра-20. Утримувачі світових брендів

29 травня 2018, 07:07 4441

Завдяки цій компанії сьогодні на українських полях, підвищуючи ефективність агровиробництва, працюють десятки тисяч одиниць якісної техніки. За 20 років, як у будь-якому бізнесі, що активно розвивається, в компанії траплялися як вдалі періоди, так і не дуже. Проте компанія йшла лише вперед, долаючи економічні й фінансові кризи.

Сьогодні ТОВ «АБА «Астра» представляє в Україні найвідоміші бренди світових виробників сільськогосподарської техніки і має сотні клієнтів, серед яких як великі агрохолдинги, так і дрібні фермерські господарства.

Як досягла компанія таких результатів, як вдалося вибудувати міцні стосунки між партнерами та клієнтами і які корпоративні цінності пропагує компанія «Астра» — про все це ми розповімо найближчим часом у серії статей. В першій з них своїми враженнями про співпрацю з «Астрою» діляться партнери, тобто представники компаній-виробників найвідоміших брендів. 

Першу техніку «Рамбурс-Агротех», попередник компанії ТОВ «АБА «Астра», почав продавати вживану, оскільки на той час сільгоспвиробники не мали змоги купувати іноземну дорогу техніку.

Та вже через кілька років компанія стає одним з основних дилерів AGCO в Україні і ексклюзивним дистриб'ютором торгової марки Massey Ferguson.

Астра-20: історія, впевненість, майбутнє

Антон Костирко, директор з маркетингу AGCO в Східній Європі

 

За час існування компанії «Астра» було продано надзвичайно велику кількість різної техніки, починаючи від найменших сівалок і закінчуючи потужними тракторами Fendt і Challenger. До речі, цього року ми повернули трактор Valtra в Україну, і важливо відмітити, що свого часу першими їх в Україну почала завозити «Астра».

За 8 років, які я працюю з цією компанією, ми пережили багато різних етапів і ситуацій як в країні загалом, так і в аграрній галузі. Дивлячись на внутрішній потенціал людей, які працюють в «АБА «Астра», розумієш, що в цій компанії потужний менеджмент, який займається управлінням компанії, продажами, сервісом, запасними частинами.

В рік 20-річчя «Астри» хочу з впевненістю сказати, що компанія не лише вже має свою історію, але попереду її чекає ще багато звершень.

Працюючи з «Астрою», завжди отримуєш енергетичний заряд і розуміння, що з такою потужною командою і досвідом 20 років — це лише початковий етап для цієї компанії. 

Мені здається, що «Астра» запам«яталася багатьом по «Астра-шоу», яке традиційно проводилося влітку в рамках виставки «Агро». Для мене особисто ця компанія зробила теж своєрідне відкриття. Уявити не міг, що в аграрному секторі, серед відкритого поля, при використанні телескопічного навантажувача можна влаштувати Pole Dance Show (посміхається).


Освоївши трактори, «Агробудівельний альянс «Астра» в 2006 році стає офіційним дистриб'ютором торгових марок Fendt (Німеччина) і Manitou (Франція). Паралельно з цими відомими брендами перелік і різновид техніки постійно зростає. Додаються трактори різної потужності від 16 к.с. до 390 к.с., сівалки, плуги від французького виробника Gregoire Besson.

Астра-20: ідеальність, легкість, надійність

Віктор Попов, директор «Грегуар Бессон Україна» (Франція)

 

Я сам виходець з «Астри», адже 10 років працював у цій компанії. Тепер я представляю компанію-виробника і з «Астрою» вже 15 років маємо партнерські стосунки. В плані роботи це дуже легка і зручна компанія.

Взагалі «Грегуар Бессон» — це сімейний бізнес, де немає чітко виражених керівних посад. Але, не дивлячись на таку особливість, нам дуже комфортно і зручно працювати з компанією «Астра». Для нас це ідеальний дилер, який пропонує не лише продаж нашого обладнання, але і сервіс. Для аграріїв це дуже важливий фактор при виборі техніки — мати сервісне обслуговування.

Також з року в рік ми бачимо, що компанія росте, розширюється штат, відкриваються нові офіси, зростають продажі техніки.


Вже минуло понад 10 років, як ТОВ «АБА «Астра» стала дилером компанії Horsch (Німеччина) — одного з провідних європейських виробників ґрунтообробної та посівної техніки.

Астра-20: надійність, сервіс, перспективність

Тарас Рунців, менеджер з продажів у Західному регіоні компанії Horsch (Німеччина)

Якість роботи і ефективність компанії «Астра» з часом тільки покращились. Люди — найголовніша цінність ТОВ «АБА «Астра». Сумлінна праця кожного зі співробітників — невід'ємний гарант успіху компанії, тому питанню формування колективу вони приділяють особливу увагу.

Наявність висококваліфікованих менеджерів і сервісних інженерів дозволяє підтримувати діяльність компанії на достатньо високому рівні, швидко і чітко вирішувати усі виробничі питання, не втрачати темпу, розширювати коло ділових партнерів. Таким чином, у співпраці з нашими клієнтами ми постійно рухаємося назустріч один одному, причому перший крок завжди намагаємося зробити ми.

Щодо яскравих моментів, пов«язаних з компанією, то пригадується випадок, коли ми демонстрували сівалки Horsch Pronto 8 DC у Івано-Франківській області. Підчепили сівалку до трактора господарства, їхали до поля цілою процесією, машин шість зібралося — менеджери Horsch, «Астри», спеціалісти господарства. І тут після того, як ми проїхали величезний підйом, у трактора тріснуло причіпне, і сівалка відірвалася. Добре, що це сталося уже на рівній польовій дорозі, а не на великому підйомі. Інакше з усіх машин, що їхали позаду, був би металобрухт…

Тому зараз близько за технікою не їздимо і нікому не радимо.


Загалом «АБА «Астра» вже давно відзначила 10-річні ювілеї співпраці з такими всесвітньо відомими брендами як Fendt, Manitou, Berthoud і Framest.

Астра-20: ключовий партнер, мудрість, дружні стосунки

Олена Пельтек, комерційний представник Berthoud в Україні

 

Ми працюємо з компанією «Астра» з 2005 року, і вони є для нас ключовим партнером. Саме з цієї компанії розпочалося «життя» бренду і техніки Berthoud в Україні. За цей час в нас вже склалися, можна сказати, родинні стосунки, і я вважаю, що ми велика щаслива родина.

Перші кроки завжди робити важко, але «Астра» чудово справилася з цим. Завдяки лише «Астрі» ми займаємо перше місце на ринку України з продажу обприскувачів, і серед всіх дилерів за результатами продажів «Астра» займає значну частку.

В цій компанії працюють мудрі люди, з якими можна домовитись, які вміють вибудовувати надійні й дружні стосунки, приймати виклики, ніколи не зупиняються, завжди знаходять рішення.

Клієнти підкреслюють, що «Астра» завжди поруч і надає сервіс найвищого рівня. Нам, як виробнику, більшого і не потрібно. 


За час існування «АБА «Астра» продала близько 4 тисяч одиниць техніки — 600 тракторів, 500 телескопічних навантажувачів, 200 комбайнів, 815 одиниць ґрунтообробної техніки, 350 сівалок, 250 обприскувачів.

Астра-20: розвиток, відкритість, родинна атмосфера

Імре Сомбат, заступник генерального директора з питань розвитку бізнесу компанії Kühne (Угорщина)

 

Компанія Kühne працює з «Астрою» з 1998 року. В основу партнерсько-ділових відносин між двома компаніями лягло давнє знайомство їхніх представників.  

За цей час компанією було продано понад 160 дискових борін, майже сотня котків, зернові сіялки і розпушувачі виробництва Kühne.

Незважаючи на економічні зміни в Україні за останні 20 років, на зміни міжнародного, політичного і комерційного клімату, на всі труднощі, які з'являлися час від часу, «АБА «Астра» змогла встояти. Більше того, компанія змогла побудувати таку сільськогосподарську сервісно-комерційну базу, яка навіть з точки зору міжнародних стандартів заслуговує визнання.

Яскраво пам«ятаю, як на першій київській виставці, де ми приймали участь в якості партнерів, вдалося продати велику кількість дискових борін одному фермеру. Ми були дуже раді цій угоді, а в якості закріплення договору з сумки фермера з'явилася пляшечка горілки… Перед нами не було нездійсненних завдань!


Дещо пізніше до компанії «Астра» приєднався ще один угорський виробник ґрунтообробної техніки. Українські аграрії відразу оцінили якість, надійність і надзвичайно високу продуктивність цього обладнання.

Астра-20: гнучкий, надійний, потенційний партнер

Няраді Аттіла, виконавчий директор компанії FraMest (Угорщина)

 

Разом з «АБА «Астра» працюємо з 2005 року. За цей час компанія дуже змінилася. Адже «Астра» постійно і динамічно розвивається, зуміла пережити всі глобальні й українські кризи і при цьому продовжує вести свою діяльність з чіткою стратегією.

Тут постійно навчають своїх співробітників і знайомлять з новою технікою та сучасними технологіями.

Компанія добре пристосувалася до ринку, який постійно піддається коливанням, змогла побудувати стабільні відносини з клієнтами і партнерами. Надійний і хороший партнер, значний гравець ринку, є всі підстави для подальшого розвитку.

Історій, пов’язаних з «Астрою», маємо дуже багато. Але насамперед згадується така: нам треба було приїхати в Україну до клієнта, якому продали культиватор Frakomb 6000, а у машини поламався коток і декілька лап. Зазвичай ця проста процедура не вимагає особливого обслуговування, але це був наш перший продаж в Україні.

Ця ситуація вимагала чогось більше звичайного, і ми, як власники компанії, приїхали до клієнта. Переліт з Угорщини, потім довга поїздка по Україні та огляд техніки на тракторній бригаді. Ми визнали поломку як гарантійний випадок, хоча ознаки поломки були неоднозначні. Після цього, в розмові з трактористом він по-тихому зізнався, що причиною поломки служила частина танка, яка лежала в землі. Дуже пощастило, що більше нічого не поламалося, і культиватор не розірвався на шматки.

Після веселого і дружнього обіду, коли вже попрощалися, господар по секрету зізнався, що він впевнений в тому, що завдяки культиватору вже в першому році він отримає прибавку до врожаю цукрового буряку в розмірі 10%.

По дорозі додому ми почали рахувати, що якщо у нього є 1500 га площі під цукровими буряками, тоді він уже в першому році окупить вартість техніки. Може, навіть і вартість двох таких культиваторів.


У 2011 році «АБА «Астра» стала дилером компанії Valmont, яка є світовим лідером в проектуванні та виробництві ефективного іригаційного обладнання для потреб сільського господарства. За ці роки компанія продала більше ніж 300 систем, які зрошують близько 30 000 га землі в 8 областях України.

Астра-20: стабільність, надійність, результат

Сергій Мельниченко, територіальний менеджер компанії Valley (США) по Україні та Молдові

  

Беззаперечно, компанія «Астра» має позитивний тренд, з кожним новим сезоном збільшуються професійні навички працівників, задіяних у процесі. Звичайно, не обходиться без труднощів, але їх подолання тільки зміцнює нашу команду і позиції компанії на ринку зрошувального обладнання.

За 7 років співпраці можна пригадати безліч різних історій та ситуацій, але головне — це відчуття задоволення від реалізації, не побоюся цього слова, масштабних проектів у галузі зрошення в Україні.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua