AgroGear. Збереження вологи. Інноваційний та практичний підхід до господарювання

13 липня 2021, 06:13 3302

ФГ «Омельяненко» вже наступного року святкує 30-річчя з дня заснування, до якого починають готуватись заздалегідь: облагороджують не лише свою територію, а й створюють інфраструктурні та пам’ятні об’єкти в селах, де господарюють.

Загальний земельний банк ФГ «Омельяненко» близько 5 тис. га, в структурі сівозміни — озимі ячмінь та пшениця, кукурудза, соняшник, озиме жито. Обов’язки керівника зараз виконує молодий, але амбітний Сергій Омельяненко. Середній вік усіх працівників близько 30-ти років.


 
Сергій також виконує обов’язки і агронома. Ділиться планами і каже, що зараз активно впроваджують крапельне зрошення під кукурудзою на 50 га, яке планують збільшити до 500 га, практикують мінімальний обробіток ґрунту та технологію Strip-till.
 
«Ми використовуємо змішану технологію обробітку ґрунту: класичну — під оранкою близько 1 тис. га, глибоке розпушування — 1 тис. га, дискування. Зокрема, під мінімальним обробітком наразі близько 2 тис. га землі, і з минулої осені на 1 тис. га ввели Strip-till. Мінімальний обробіток ми розглядаємо після збирання соняшнику і кукурудзи як підготовку під посів озимих культур», — розповідає молодий фермер.

Сергій каже, що приймати рішення щодо переходу на технологію Strip-till спонукали зміни клімату: «Дана технологія — щось середнє між нульовим і класичним обробітком, що зручно у впровадженні».
 
Уже цього року в господарстві планують після збору жита посіяти озимий ріпак за допомогою технології Strip-till.
 
Агрегати, які використовують для обробітку, — це KUHN Excelerator 8005 та KUHN Gladiator, які комплектуються з тракторами John Deere потужністю 320 к.с.
 
Додає, щоб обробіток був максимально якісним, після збирання врожаю проводять коткування, а потім запускають Excelerator 8005. «Ми працюємо з різними агрегатами, але по кукурудзинні найкраще працює саме Excelerator 8005, оскільки він краще подрібнює рештки. Ідеально виконує свої завдання на швидкості 14-15 км/год, — констатує фермер. — Кут атаки залежить від поля і того, який результат ми хочемо отримати».

Gladiator працює в господарстві зі швидкістю 11-10 км/год. Полоси нарізали на глибину 20-25 см, на таку ж глибину закладали добрива.
 
«Оскільки зараз тільки впроваджуємо технологію, про конкретні результати розкажемо після збору врожаю», — каже Сергій Омельяненко.
 
Придбати техніку KUHN можна на вигідних умовах, скориставшись послугою кредитування від провідних банків. Одна з кращих пропозицій від «Кредобанк»: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua