«Нову технологію обробки ґрунту будемо випробовувати перший рік. До цього рішення ми прийшли у зв’язку зі змінами клімату: менше стало випадати опадів протягом вегетаційного періоду, також менше накопичується в ґрунті вологи за осінньо-зимовий період, і як наслідок — дефіцит вологи на весну, на початок посівної».
Віктор Петрович розповів, що минулий рік вкотре підтвердив правильність такого рішення, адже врожайність кукурудзи склала близько 50-60 ц/га. А це лише 50% від запланованого.
«Ми шукали для себе шляхи виходу з цієї ситуації і знайшли один із варіантів. Технологія Strip-till дозволяє зберегти рослинні рештки на полі та сприяє утриманню вологи, яка буде випадати в осінньо-зимовий період і в період вегетації.
Тож цього року ми плануємо обробляти землю саме у такий спосіб. Після збору кукурудзи маємо досить багато рослинних решток, які допоможуть накопичити вологу. Якщо ж на полі був соняшник, то будемо сіяти покривну культуру (це може бути озиме жито або озима пшениця) і тоді вже нарізати щілини. Під соняшником у нас буде 300 га землі, це невелика площа, а основна частина — під кукурудзою — 2000 га. Якщо результат нас задовольнить, будемо розширяти застосування цієї технології, а може, залишимо її тільки на легких піщаних ґрунтах як запасну, альтернативну», — розповідає агроном.
Віктор Дорошенко сподівається, що нова технологія дозволить значно зменшити ризики низької врожайності. Для обробки відвели 50 га угідь та обрали техніку — систему смугового обробітку ґрунту KUHN Krause Gladiator 1205. Ця машина забезпечує ґрунтозахисний обробіток, точне підживлення та неперервне формування посівного ложа, що допомагає прогресивним аграріям мінімізувати виробничі витрати.
Керівник відділу збуту компанії «УАПК» Дмитро Сакунов детально зупинився на технічних можливостях та перевагах сучасного агрегату: «Перевага прорізного диску полягає в тому, що він найбільший із запропонованих на ринку агрегатів Strip-till — його діаметр становить 630 мм. Працює незалежно від усієї секції, змонтований на одному важелі й врізається в ґрунт пружинами. Якщо у нас є нерівностіповерхні поля, пружини втискають диск, щоб він тримав постійний контакт з ґрунтом (на глибині до 10 см), розрізаючи пожнивні рештки навпіл. Очисник ряду у вигляді дисків-ромашок, він не повинен горнути землю, а має розгрібати лише пожнивні рештки. Якщо ґрунти легкі, довантажник знімаємо».
Дмитро Сакунов детально демонструє найважливіший етап роботи агрегату: «Далі в роботу вступає лапа. Робоча глибина цього агрегату — від 15 до 30 см, ширина лапи — 5 см. Особливість у тому, що позаду встановлена трубка для внесення добрив. Глибину внесення добрив можна регулювати незалежно від глибини роботи лапи. Таким чином рідкі добрива ми подаємо вниз, сухі — трошки вище. Наступна деталь машини — диски, які не дозволяють ґрунту вивалюватися в міжряддя. Під певним кутом атаки, який можемо міняти, формуємо певний горбок для затримання вологи.
Ще одна деталь — ланцюговий коток: нам важливо з осені залишити горбок, тому ланцюг його оминає, але навесні він прикочує ґрунт, як цього потребує технологія».
Окрім функції глибокорозпушувача, є опція заднього зчіпного пристрою. Вона дозволяє приєднання візків для рідких чи аміачних добрив. Задній зчіпний пристрій оснащений висувним дишлом та лебідкою, що дає змогу одній особі легко агрегатувати машину з візками. Отже, це не просто смуговий обробіток, а точний менеджмент підживлення та посівного ложа, який стане у нагоді досвідченим аграріям.
Для довідки: придбати техніку KUHN Gladiator і KUHN Excelerator можна, звернувшись до фахівців компанії «УАПК».
«Кредобанк» пропонує вигідні умови кредитування на придбання техніки KUHN від 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.
Наталия Войнова, AgroPortal.ua