AgroGear. Excelerator 8005: еталонна робота для вертикального обробітку ґрунту

23 червня 2020, 07:01 5409

Технологія культиватора KUHN Krause Excelerator 8005 в Україні може застосовуватися на всіх культурах, але частіше практикується на соняшнику та кукурудзі. Саме з рослинними рештками кукурудзи працювати найважче.

Культиватор Excelerator 8005 залишає вертикальну структуру стерні, зате порушує зв’язки з ґрунтом. Тобто процес випаровування припиняється, а рослинні рештки пошкоджуються. Excelerator — це саме та машина, яка відповідає всім заявленим технічним характеристикам. Тобто все, що декларує компанія KUHN, — чітко дотримано.

«Вертикальний обробіток ґрунту дає можливість максимально зберігати вологу, що з кожним роком стає все більш актуальним, — розповідає менеджер «КУН-Україна» у Сумській та Полтавській областях Сергій Гордієнко. — KUHN Krause Excelerator 8005 — машина багатоцільового використання. Вона може працювати як восени після збору врожаю для розкладання мульчі, так і для підготовки посівного ложа».

Excelerator 8005 позбавляє господарство одразу 3-х основних проблем: збільшує швидкість робіт на 20%, забезпечує зберігання вологи, агресивно працює з рослинними рештками.

«Це панацея від тих реалій, з якими деякі аграрії вже стикнулися, а решту це чекає через 5-10 років — катастрофічна нестача вологи. Вертикальний обробіток запобігає утворенню ущільнення ґрунту завдяки тому, що робота дисків відбувається за малих кутів атаки. На ринку саме KUHN пропонує найменший кут атаки — 1-5 градусів. Регульований кут атаки дозволяє налаштувати машину для роботи з різними видами ґрунтів і кількістю пожнивних залишків. Агрегат обладнаний ексклюзивною системою подрібнення ґрунту Star Wheel (зубчасті колеса), що забезпечує подрібнення пожнивних залишків і їх змішування з ґрунтом без зрізання землі в найбільш важливих зонах посіву та розвитку молодих сходів», — коментує Сергій Гордієнко.

В компанії «КУН-Україна» також додають, що, якщо не зважати на кліматичні умови, з допомогою культиватора Excelerator можна збільшити урожайність на 2-5%. «Якщо розглядати господарство від 1 тис. га, то примноження врожаю навіть на мінімальні 2% дасть змогу окупити вартість агрегату вже за перший сезон», — наводить приклад менеджер «КУН-Україна».

Для роботи агрегату потрібно мінімум налаштувань, регулювання потрібного кута атаки та правильне гідравлічне налаштування підключення до трактора.

Наприклад, технологічне господарство ТОВ СП «Агро-Дарина» (Полтавська обл.) Excelerator8005 придбало минулого року. В технічному парку є багато сучасної техніки, але Exceleratorзмогли підключити навіть до МТЗ, якого абсолютно вистачає для якісної роботи.

«Раніше по вертикальному обробітку не працювали. Але зміни погоди змусили адаптуватись —минуле літо було дуже сухим, зовсім без дощів. Ґрунт уже неможливо було нормально обробити. Тому вирішили придбати цей культиватор. По-іншому просто неможливо працювати», — розповідає керівник ТОВ СП «Агро-Дарина» Олексій Кругляк.

Також додає, що культиватор Excelerator 8005 зручний у використанні. Добре працює, подрібнює ґрунт, ідеально копіює рельєф, а головне — не піднімає його, тим самим зберігається волога. Працюють під озиму пшеницю.

«Вертикальний обробіток зрозумілий як явище, більшість уже самостійно цікавиться і знає технологію роботи. Але технологічно, для ідеальної роботи агрегату — наприклад, кут атаки дисків, їхній розмір, розміщення батарей та інших робочих органів — найкраще серед лінійки конкурентів на ринку все це виконано в KUHN Krause Excelerator 8005. Він найближчий до еталонного процесу роботи машини для умов вертикального обробітку ґрунту. Тому аналогів даному агрегату на ринку зараз немає», — впевнений Сергій Гордієнко. 

Excelerator 8005 подрібнює і заробляє пожнивні залишки на великій швидкості завдяки ексклюзивному гібридному диску з 32-ма прорізами Excalibur і відстанню між дисками 20,3 см.Ексклюзивні диски Excalibur розрізають найміцніші пожнивні залишки.

Керівник ПАТ «Каплинцівське» (Полтавська обл.) Ігор Криворот каже, що вертикальний обробіток — це технологія уже найближчого майбутнього. Плюс максимальне збереження вологи та можливість раніше вийти в поле.

«Робота Excelerator мене в цілому влаштовує, недоліків поки не знайшов, працюємо в основному для передпосівної обробки ґрунту. Добре подрібнює залишки і економний в роботі, не потребує надпотужних тракторів і має малий розхід пального», — говорить про KrauseExcelerator 8005 Ігор Криворот.