Запатентовані ЗЗР під загрозою в Україні

05 вересня 2018, 12:20 2037

В Україні залишається проблема недобросовісного використання запатентованих засобів захисту рослин.

На цьому наголошує Європейська Бізнес Асоціація (ЄБA).

«Була імовірність запровадити норму в законодавстві, відповідно до якої використання запатентованого винаходу, зокрема на ЗЗР, третьою стороною для цілей досліджень, що не вважалося б порушенням прав інтелектуальної власності. Мова йде про п.5 ст.31 законопроекту №7538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей». Його Верховна Рада розглянула 4 вересня, однак законопроект не отримав необхідної кількості голосів», — йдеться у повідомленні.

Так, за умови фінального прийняття існувала б імовірність того, що недобросовісні генеричні (постпатентні) виробники могли отримати доступ до реєстрації та комерційного використання запатентованих діючих речовин без дозволу власника (патентотримача).

«Прийняття цього законопроекту у поточній редакції могло призвести до фактичної неможливості захистити свої права інтелектуальної власності через суд. Міжнародні виробники засобів захисту рослин, імовірно, могли перестати виводити на український ринок продукти нового покоління від чого, в першу чергу, постраждали б українські фермери. Адже зменшення доступу до інноваційної агрохімії може стати причиною зниження як якості, так і кількості врожаю. Це, очевидно, не додало б і привабливості іміджу країни на міжнародній арені», — наголосили в Агрохімічному комітеті Європейської Бізнес Асоціації.

Бізнес-спільнота рішуче виступає проти такого нововведення.

«Ми живемо в європейській країні, тож бізнес потрібно будувати чесно та прозоро. У то й же час, законопроект №7538 включав ряд важливих євроінтеграційних норм, які могли суттєво покращити українське патентне законодавство. Тому, ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України при доопрацюванні тексту законопроекту врахувати вище сказане та виключити цю норму у майбутньому», — резюмували у Європейській Бізнес Асоціації.