В Україні вдосконалять реєстрацію сортів рослин

21 вересня 2018, 14:58 2114

Кабінет міністрів України на засіданні 19 вересня 2018 р. схвалив 3 проекти постанов, метою яких є врегулювання та покращення процедури набуття прав на сорти рослин.

Реалізація постанов дозволить створити відкриту та прозору систему реєстрації сортів рослин, що, у свою чергу, забезпечить аграріїв кращими досягненнями вітчизняної та іноземної селекції, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Так, постанова «Про затвердження порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин» визначає механізм ведення реєстру заявок, який дозволить отримувати незалежну об'єктивну інформацію про нові сорти усім зацікавленим сторонам. Реєстр буде розміщено на офіційному веб-сайті Мінагропроду у вільному, цілодобовому та безоплатному доступі.

Постанова КМУ «Про затвердження порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин» визначає механізм ведення реєстру патентів  та забезпечить безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу. Процедура державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорти захистить національного виробника та іноземного інвестора від правопорушень та зловживань у цій сфері. Реєстр патентів також буде на сайті Мінагропроду.

Постанова «Про затвердження порядку затребування зразків посадкового матеріалу батьківських компонентів об»єкта заявки» визначає процедуру затребування зразків рослин для проведення експертизи, що, в свою чергу, удосконалить процедуру набуття прав на сорти рослин.

Також уточнюється, що до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні станом на 21 вересня 2018 року знаходиться 10945 сортів з них:

- української селекції — 4590 сорти, що становить — 42%;

- іноземної селекції — 6355 сорти, що становить — 58%.

Станом на вересень 2018 року для проведення кваліфікаційної експертизи подано 571 документів заявок з яких:

- української селекції — 274 заявок;

- іноземної селекції — 297  заявок.