Україна є першим постачальником органічної продукції в ЄС на європейському континенті

15 квітня 2019, 10:00 3516

В 2018 році, за даними Європейської системи TRACES, країни ЄС імпортували 3.256.666 тонн органічної агропродовольчої продукції. Географія імпорту органічної сільськогосподарської продукції до ЄС досить широка, і Україна входить до п’ятірки головних постачальників.

Про це в рамках форуму Trade&Export Forum Odessa 2019 повідомила незалежний експерт з торгівлі органічною агропродукцією, власниця Organic Trade from Ukraine consulting, голова правління ГС «Український органічний кластер» Марія Махновець.

Як розповідає експерт, Україна може похизуватися своєю досить важливою позицією з постачання органічної продукції до ЄС. Але і сама дуже залежить від ЄС, адже це основний ринок збуту для української органіки.

«Усього 115 країн реєструють експорт до ЄС. За обсягом імпорту Китай є найбільшим постачальником органічної с/г продукції до ЄС (415 243 тонн, тобто 12,7% від загальної кількості). Еквадор, Домініканська Республіка, Україна та Туреччина — кожна з цих країн має по 8% ринку. Китай на сьогодні один із сильних конкурентів України в постачаннях олійних культур та переробленої сировини. Майже ¾ імпорту з Китаю складається з «макухи». Решта імпорту представлена переважно категоріями: «соя» (5,7%) «інші олійні культури, відмінні від сої» (5%)», — зазначає Марія Махновець.

За даними TRACES, Україна є першим постачальником органічної продукції до ЄС на європейському континенті. 70% загального обсягу імпорту складається в основному з зернових культур, розбитих по категоріям «зернові, крім пшениці та рису» (42,8%) та «пшениця» (28,5%). Імпорт олійних культур становить понад 15% загального імпорту, що розбиті на категорії «олійні культури, окрім сої» (10,8%) і «соя» (5%).

«Як експерт я бачу, що така тенденція в торгівлі за вищезазначеними категоріями з України до країн ЄС в найближчі роки суттєво не зміниться. Що стосується плодоовочевої групи, Україна має всі шанси зайняти нішу з переробленим органічним продуктом, адже в даній категорії свіжої продукції  нам велику конкуренцію складають Іспанія, Польща, Сербія та сусідні країни в ЄС. В Іспанії, наприклад, суттєво відчувається зниження цін на органічну продукцію. За даними учасників ринку, попит не встигає за виробництвом», — уточнює Марія Махновець.

Більш детально про ринок української органічної продукції читайте в рубриці ORGANIC STYLE


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua