Вагонопотік із зерновими вантажами переорієнтувався з західних кордонів на напрямок морських портів Великої Одеси.
Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов у Facebook.
«Фіксується незнане збільшення обсягів передачі зернових вантажів на кордонах з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та фіксуємо зменшення обсягів передачі з Румунією», — уточнив він.
Показник середньодобової передачі зернових вантажів + макухи через західні кордони за 17 днів березня склав 313 вагонів/доба, протягом останнього тижня показник зріс на 14 вагонів/доба, або 4,68%.
Водночас, за словами Ткачова, протягом березня показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси коливається в діапазоні 1000-1540 вагонів/доба.
«Збільшилась наявність вагонів із зерном, що рухаються в напрямку портів Великої Одеси (збільшення з 6200 до 7288 вагонів), збільшення наявності вагонів на 1088, або 17,55% за останній тиждень», — додав він.
Черга вагонів із зерном у напрямку порту Ізмаїл зросла на 165 одиниць, або 30,56% (з 540 до 705 вагонів). Тут середньодобовий показник вивантаження вагонів із зерном складає 104 вагони за добу, за тиждень показник збільшився на 10 вагонів/добу, або 10,64%.
Збільшенню вивантаження в портах, за словами Ткачова, заважають постійні повітряні тривоги, а також постійні опади/дощі в Одеському регіоні.

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Україна за 11 діб серпня поточного року експортувала залізницею 41,5 тис. т олії, переважну більшість продукції відправили у напрямку західних прикордонних переходів.

Судна, що прямують до українських портів на Дунаї, пропускатимуть через Сулінський канал відповідно до черговості, яку формує «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Україна офіційно звернулася до польської сторони з пропозицією подвоїти кількість залізничних потягів, що перетинають прикордонні переходи.

У період розпалу жнив у портах Великої Одеси через атаки ворога по інфраструктурі та суднах повністю заблоковано експорт агропродукції. Сьогодні ситуація набагато критичніша за 2022 рік, адже зараз сільгоспвиробникам потрібні обігові кошти водночас і на посівну, і на покриття боргових зобов'язань перед банками. Але аграрії не можуть отримати перші кошти від реалізації урожаю.

Румунські перевізники заявляють, що місцева агропродукція має пріоритет у перевезеннях до порту Констанца. Українське зерно транспортується за залишковим принципом.

Група АГРОТРЕЙД експортувала майже 500 тис. т зернових та олійних культур у 2025/26 МР, це найвищий показник компанії за понад десять років.

У червні в порти Великої Одеси заходило близько 200 суден на місяць, але через постійні обстріли інфраструктури, а потім і суден, у липні цей обсяг суттєво зменшився. З 22 липня жодне судно не зайшло в порти Великої Одеси. Це було вперше за 2,5 року роботи морського коридору.

Обмежена пропозиція тоннажу дозволяє судновласникам утримувати високі ставки на перевезення українського зерна.

АТ «Укрзалізниця» з 1 серпня піднімає тарифи на вантажні перевезенна на 30%.