У Польщі спростували інформацію, що порти завалені українським зерном

19 березня 2024, 12:50 1392

Польські порти завантажені на 60% своєї потужності, на частку українського транзитного зерна припадає 10%.

Про це заявив польський аналітик сільськогосподарських ринків InfoGrain Мирослав Марчиняк виданню farmer.pl.

Він зазначив, що останніми тижнями в польських ЗМІ обговорюється проблема надлишків на внутрішньому ринку Польщі зерна, яке необхідно експортувати. Його обсяги оцінюють у 4-5 млн т.

«Заяви журналістів і політиків не підкріплені достовірними даними», — підкреслив Марчиняк.

Говорячи про українське зерно, він висловив упевненість, що воно не займає місце в польських портах.

Марчиняк послався на дані українських урядовців, які констатують, що в січні-лютому 2024 року через польські прикордонні переходи пройшло 515 тис. т зернових та олійних культур. З цієї кількості лише 24,3 тис. т було адресовано польським одержувачам  23,3 тис. т сої та 723 т ячменю.

За даними InfoGrain, найбільшими одержувачами українських зернових і олійних культур, що пройшли через Польщу, стали Німеччина — 195,4 тис. т, Нідерланди — 58,3 тис. т, Литва/Латвія — 21,8 тис. т.

За словами Марчиняка, немає точних статистичних даних про те, який відсоток цього зерна пройшов через Польщу автомобільним/залізничним транзитом, і який відсоток було перевалено через національні порти.

«Однак, скоротивши загальний обсяг експорту, що виходить за наші кордони, до Німеччини, Нідерландів та країни Балтії (здебільшого це здійснювалося залізничним транспортом) поточного календарного року через національні порти було вивезено близько 205 тис. т українських зернових і олійних культур (здебільшого кукурудзи). Це близько 100 тис. т на місяць, тобто приблизно 10% наших перевантажувальних потужностей, які зараз не використовуються повністю», — розповів Марчиняк.

За його даними, в період з липня минулого року по лютий відвантаження зерна в портах Польщі значно знизилось, і перевалювальні потужності завантажені лише на 60%.