За даними опитування українських виробників органічної продукції в березні 2022 року, 30% виробників стверджували, що призупинили свій бізнес, а 15% були на межі цього. 

Такі дані навів заступник директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Литвин під час онлайн-конференції «Експорт органічної продукції в умовах війни».

«Згідно опитування в березні, 32% виробників органічної продукції працюють частково, і лише 7% не мають жодних змін у роботі. 15% операторів віддають свою органічну продукцію на підтримку української армії та притулків. Деякі з операторів продають свою продукцію за умовною вартістю», — коментує Андрій Литвин.

Станом на червень 2022 року 1/5 органічної землі знаходиться під окупацією (Херсонська та Запорізька області). Близько 30% органічних виробників призупинили свою діяльність, але 70% продовжують працювати як органічні.

Експерт наголошує, що ситуація постійно змінюється. 


Наталія Помянська, AgroPortal.ua

В Україні діють кілька програм підтримки виробників органіки В Україні діють кілька програм підтримки виробників органіки

Багато виробників органічної продукції з початком війни зіткнулися з проблемами у забезпеченні продовження свого виробництва. 

Фермерство в умовах війни. Чому Дунайський аграрій ніколи не вийде з органіки Фермерство в умовах війни. Чому Дунайський аграрій ніколи не вийде з органіки

«Дунайський аграрій» — одне з перших господарств в Україні, яке розпочало займатися виробництвом органічної продукції — на сьогодні має під органікою 2,2 тис. га і виробляє понад 50 позицій органічних продуктів. Незважаючи на війну в країні, непрогнозованість ситуації та ризики, підприємство не збирається відмовлятися від вирощування органічної продукції. 

Мультимедіа