Одеська область повністю забезпечена зерном та борошном власного виробництва для випікання хліба. 

Про це повідомляють у пресслужбі Одеської ОВА.

Щорічно в Одеській області зерновими культурами засівають майже 1,5 млн га. Минулого року завдяки сприятливій погоді та підвищенню продуктивності сільгоспвиробництва, одеські аграрії отримали рекордний врожай пшениці та ячменю — більше 5 млн тонн. Такий обсяг вирощеного зерна дозволяє не тільки забезпечити власні регіональні потреби ринку з виробництва борошна та виготовлення хлібобулочних виробів, а й експортувати зернову продукцію.

У нас є план А, B, С і навіть D. Як Одещина тримає аграрний фронт півдня У нас є план А, B, С і навіть D. Як Одещина тримає аграрний фронт півдня

З Одещиною AgroPortal.ua вийшов на зв’язок саме в той день, коли росіяни зруйнували міст через Дністровський лиман. Область втратила важливу артерію, але в цьому регіоні за час війни звикли приймати швидкі та дієві рішення.

Алла Стоянова, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА

«Для власного споживання Одещині необхідно близько 400 тис. тонн зерна. В борошні ця цифра складає 250 тис. тонн. 50% споживає саме місто Одеса. Запевняю, і місто, і область повністю забезпечені зерном та борошном власного виробництва для випікання хліба. Україна виробляє 100 млн тонн зерна , а споживає — лише 20. Таким чином, ми гарантовано маємо достатні запаси зерна, у той час як країни світу недоотримають значну кількість українського зерна через війну росії проти України, що може спричинити за оцінками ООН голод у багатьох країнах світу».

Алла Стоянова, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА

Цьогоріч через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі.

Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ

90 млн т зернових. Саме стільки вирощеної продукції Україна не може вивезти через блокування портів з боку росії. $170 млн. Саме стільки щодня (!) втрачає Україна через заблоковані країною-агресором порти.

В України є два місяці для експорту зернових В України є два місяці для експорту зернових

Україна раніше вивозила портами 5 млн т збіжжя в місяць. Після початку війни в березні вдалося вивезти близько 200 тис. т, в квітні — 1 млн 90 тис. т. Найбільший прогрес щодо вивезення зерна — на румунському напрямку. Зараз це можливо, оскільки кінець сезону, і порти там мало завантажені.