Про це йдеться у повідомленні на сторінці Тростянецької міської ради у Facebook.
Цією справою займається комунальне підприємство міської ради — Агенція місцевого розвитку.
«У те, що міська влада може на своєму комунальному полі з першої, так би мовити, спроби виростити щось прибуткове, мало хто вірив. Тим більше, що ніхто й ніколи з навколишніх місцевих фермерів не садив гарбузи у такій кількості. Кругом на полях росте соняшник, кукурудза, ріпак, пшениця тощо», — зазначають у громаді.
І додають, що поле у 96 га пропонували виставити на оренду або роздати по 2 га.
«Попри весь скептицизм багатьох «порадників», усе встигли — і тендери провести, і поле обробити та засіяти, і доглядати», — пригадують у громаді.
N.B. Додана вартість: скільки село заробляє на гарбузах
Як зазначається, наразі трактором гарбузи формують у кагати, а потім за день-два спеціальною технікою із їх м'якоті прямо на полі видобуватимуть насіння, яке й буде реалізовуватися.
Уточнюється, що інвестицій міської ради саме у це поле — 1,3 млн грн. Але економісти й агрономи переконані, що воно того варте.
«Вже за кілька днів, коли на полі працюватимуть спеціальні агрегати, які збиратимуть урожай, ми всі дізнаємося, що ж заробила наша громада від цього проєкту», — пояснюють у громаді й нагадують, що місцевий фермер 10 років орендував це поле, від чого громада отримувала біля 40 тис. грн на рік.

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Завод із переробки та очищення зернових і бобових культур ТОВ «Крупинка СВС» у Конотопі Сумської області виставили на продаж за $1,2 млн.

В Україні триває підтвердження статусу критично важливих підприємств. Уже майже 300 установ Сумської області отримали відповідний статус, серед них 109 підприємств аграрного сектору. Комісіями оперативно приймаються відповідні рішення. Підприємствам надаються консультації щодо умов і критеріїв бронювання, щоб вони змогли вчасно пройти процедуру та продовжили працювати.

Державні фітосанітарні інспектори головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області завершили обстеження посівів ячменю, що вирощується з метою подальшого експорту до Китайської Народної Республіки.

Війська рф 25 липня атакували безпілотниками ферму одного з виробників молока Сумщини.

Хелловін цього року сприяє зростанню продажів гарбузів у Франції.

Осінь традиційно вважається сезоном гарбузів, але цього року ціни на них відчутно зросли. На це є кілька причин.

«А вже осінь прийшла у мій сад», — співається у популярній пісні. Та не лише у сад. Туристичні парки вже зустрічають гостей осінніми барвами — червоними, жовтими та помаранчевими, а головна прикраса — звісно ж, гарбузи.

КП «Опішня-Агро», що в с. Опішня на Полтавщині, під зиму посіяли салати, зелень та висадили цибулю на пророщування.

Верховна Рада України днями ухвалила за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Есманьська територіальна громада на Сумщині збільшила наповнення місцевого бюджету завдяки врегулюванню земельних відносин.