Аграріям потрібні агродрони. Альтернативи наразі немає

26 липня 2022, 14:50 4107

З введенням воєнного стану в Україні фермери та сервісні компанії стикнулись з проблемами та ризиками щодо використання повітряного простору, а саме — відсутністю дієвого механізму отримання дозволів на польоти. Зараз термін очікування для отримання дозволу становить 3–4 тижні, в той час як зміщення строків проведення обробітку в сільському господарстві може коштувати значної частини врожаю.

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі за участі Мінагрополітики, УКАБ, DroneUA, сервісних компаній «Роботизовані агросистеми», «Дрон Плаза» та агровиробників. Під час зустрічі учасники агроринку спільно з УКАБ звернулися до Міністерства аграрної політики та продовольства з пропозицією спрощення процедури отримання дозволу на польоти агродронами.

Сьогодні особливо відмічається економічність виконання робіт агродронами: значна економія пального та препаратів, дефіцит яких дуже відчувається цього сезону. Оперативність застосування дронів дозволяє швидко зреагувати на запит від аграрія і проводити роботи тоді, коли від них є максимальна користь.

propData.content.image
Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA

Ми вже маємо досвід успішного налагодження діалогу з Мінагро. У квітні цього року, коли використання дронів було під забороною, у співпраці з Мінагрополітики вдалось отримати розпорядження про план залучення військових адміністрацій для того, щоб аграрії отримували дозволи на використання повітряного простору дронами під час війни. Це був величезний крок уперед, який дозволив почати проводити роботи дронами в полях. Ми та інші колеги по ринку заявляли про успішні кейси отримання дозволів та проведення робіт. Зараз ми знову стоїмо перед завданням налагодити комунікацію між органами державної влади і учасниками ринку, знайти рішення, що буде працювати, і дрони зможуть надалі виконувати свої надважливі завдання.

Учасники зустрічі наголосили, що, зважаючи на розпал агросезону, потреба аграріїв у використанні агродронів та напрацювання процедури, яка дозолить пришвидшити процес, значно зростає. Тож є нагальна потреба спільними зусиллями ринку та владних структур знайти дієве рішення, що дозволить спростити використання дронів у сільськогосподарських роботах.