XAGнути агросектор: як агродрони впливають на економіку та ефективність підприємства

25 липня 2022, 06:52 1196
Максим Романовський

Обробити 40 тис. га дронами, стати «скальпелем» в руках агронома та зекономити значну кількість пального. Як у нових умовах показують себе агродрони, чи конкуренти вони класичним обприскувачам, технологічне доповнення до них чи передвісник титанічних змін?

Чи можна дронами XAGнути економіку підприємства, щоб отримати більше, а заплатити за це — менше? 

Тайтен Машинері Україна почала працювати з дронами, а саме — з брендом XAG

Наша компанія з перших днів працює з технологіями точного землеробства, пропонуючи техніку із вбудованим обладнанням. З 2019 року за цим напрямом працює окремий відділ, який має амбітну стратегію та активно розвивається на ринку України. Працюємо з відомими брендами, що допомагають українським аграріям досягти високого рівня автоматизації. Ринок не стоїть на місці, присутні певні зсуви та переходи до наступного етапу розвитку, тому логічним кроком було зайти у нішу агродронів. 

У світі небагато виробників агродронів. Обираючи, ми концентрували увагу саме на людях, підтримці та відповідальності. На новому шляху завжди бувають труднощі, тому для нас було вагомим фактором те, що виробник має представника в Україні. XAG лише другий рік в Україні, але тим не менш уже зайняв 60% ринку. У офіційного дистриб’ютора цього бренду вже є досвід та кваліфікована професійна команда, готова надавати підтримку як дилерам, так і кінцевим клієнтам. «Тайтен Машинері Україна» сформувала склад, наявність обладнання повна, і дрони доступні до продажу вже сьогодні. З нашого боку також вирішені питання з сервісною підтримкою, навчанням пілотів та сервісних інженерів. 

Переваги використання агродронів

Ми пропонуємо популярний в країні самохідний обприскувач CASE IH Patriot. Дообладнання цього агрегату дозволяє створити машину під потреби конкретного господарства. Щодо агродронів, то я б назвав їх «скальпелем», точним інструментом в руках агронома, який без заходу в поле дає можливість працювати з елементарними ділянками. Це додатковий інструмент, що дозволяє більш ефективно працювати та значно знизити витрати. Дрон не може повністю замінити обприскувач, але стане в нагоді під час останніх фаз розвитку культури, тому що дозволить діяти більш оперативно та ефективно. Він зручний для роботи на невеликих і важкодоступних ділянках поля з ускладненою логістикою. Технології ультрамалооб’ємного внесення розвиваються, й з кожним сезоном з’являються нові можливості. Наприклад, цього року на ринку вже був запит щодо обробки близько 40 тис. га агродронами, що свідчить про зацікавленість аграріїв та готовність випробовувати нові технології. 

Витратні матеріали для сільськогосподарських дронів

Витратні матеріали такі: батарея, трубки та атомайзери. Все легко замінити у польових умовах. Двигуни мають вищий ресурс. З досвіду XAG в Україні та статистики поламок, переважна кількість інцидентів стаються через помилки операторів. Так, як і випадки отруєння операторів. Порушення правил роботи з пестицидами можуть спричинити негативні наслідки, тому за цим потрібно ретельно слідкувати. Окрему увагу хочу звернути на атомайзери: вони не забиваються, ефективно працюють та легко замінюються — це найкраще рішення.  

Дрони — агрегат для провайдерів послуг чи для господарств?

Агродрони — не лише для провайдерів послуг. Вони зручні для одноосібних господарств із розміром земельного банку 50-100 га.

Дозволи для польотів

Відповідно до офіційного Роз’яснення Міністерства аграрної політики та продовольства, з початку квітня проведення робіт агродронами можливе за умов отримання дозволів від обласних військових адміністрацій. Цей механізм вже напрацьований.

Чи варто купувати дрони зараз?

Всі, хто прагне йти в ногу з часом, не повинні боятися змін та нових технологій. Компанія «Тайтен Машинері Україна» завжди робить крок назустріч технологіям. Хочу порадити всім також не боятися робити цей крок. Завтра технології стануть повсякденням, і виграє той, хто першим зробив крок назустріч. Якщо ви дивитеся у бік технологій точного землеробства та робототехніки та прагнете залишатися на аграрному ринку, вам без цього не обійтись. Ми маємо захищати свій урожай, робити це системно та якісно, і використання надвисоких технологій в цьому завжди допомагає.

«Тайтен Машинері Україна» проводить демонстрації обладнання абсолютно безкоштовно для всіх бажаючих. Залишити заявку на демонстрацію можна за цим посиланням. З вами зв’яжеться наш представник і повідомить про дату демонстрації у вашому регіоні. 

Максим Романовський, керівник відділу точного землеробства «Тайтен Машинері Україна»


Для довідки: «Тайтен Машинері Україна» у лютому 2022 року став офіційним дилером бренду XAG в Україні.

Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.