Свята спровокували зростання цін на огірки

30 грудня 2022, 14:18 1936

Помітне збільшення попиту на тепличні огірки напередодні новорічних свят, а також суттєве скорочення пропозиції цієї продукції стимулюють її подорожчання на українському ринку.

Лише з початку цього тижня відпускні ціни на імпортні огірки на українському ринку зросли в середньому на 10%. Зараз продавці готові відвантажувати якісний огірок по 55-65 грн/кг ($1,50-1,78/кг), повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Такий ціновий тренд трейдери пов’язують одразу з кількома факторами. Насамперед зростання цін спровоковане подорожчанням огірка в Туреччині, яка на цей час виступає фактично єдиним постачальником цієї продукції на український ринок. Щобільше, постачання турецького огірка є досить малооб’ємним і нестабільним, що також впливає на ціни.

«Зазначимо, що сьогодні огірок в Україні пропонується до продажу фактично за тими ж цінами, що й рік тому. Проте продавці зазначають, що зростання цін вкрай негативно впливає на темпи збуту в даному сегменті. Роздрібні мережі скоротили обсяги закупівель до мінімуму, посилаючись на вкрай низькі темпи збуту в роздріб. При цьому покупці все частіше залишаються незадоволеними якістю пропонованого огірка», — додають аналітики.