Дощі сприяли поширенню хвороб сільгоспкультур

16 липня 2022, 09:20 1699

Агрокліматичні умови тижня, а саме часті дощі та помірні температури повітря, сприяли розвитку і поширенню хвороб на сільськогосподарських культурах.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба у звіті щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Відзначається, що у посівах озимих і ярих зернових на незібраних площах розвитку набули хвороби колоса. Фузаріоз колоса виявлено на 3-22% площ 0,5-6% колосків в осередках Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Хмельницької областей.

Септоріоз колоса — 7-55% площ, 1-3, макс. 9-19% колосків (Волинська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська обл.). На 5-15% площ у Хмельницькій області 1,5-3% колосків уражені борошнистою росою.

Оливковою пліснявою уражено 2-16% колосків пшениці в осередках Волинської, Закарпатської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, макс. від 20 до 40% колосків жита на площі 100 га (фермерське господарство) у Волинській області.

Летючу та тверду сажки виявлено на 0,01-1% колосків ячменю у Житомирській області. У Волинській, Житомирській та Чернігівській областях на житі — ріжки.

У західних областях на 2-5% рослин виявили білоколосість. На ячмені розвивається гельмінтоспоріоз (4-18% рослин — Вінницька, Львівська, Тернопільська, Хмельницька обл.), бура, сітчаста, інші плямистості. 2-14% рослин зернових охоплено бурою листковою іржею.

У Чернігівській області на 5-24% рослин вівса виявлено червоно-буру плямистість, корончасту іржу — Волинська область.

«Для збереження якості зерна варто провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням та очищення й просушування зерна до вологості не вище 14%. Надалі обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал», — радять фахівці Держпродспоживслужби.