Державні гранти: строк висадки садів збільшили до 18 місяців

24 січня 2023, 16:11 2219

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Рішення закріплено Постановою КМУ №39 від 17 січня 2023 р., говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Даною постановою врегульовано питання щодо перерахування коштів отримувачам, рішення про надання грантів яким прийнято у 2022 році, і які не профінансовані або профінансовані не в повному обсязі у 2023 році за рахунок коштів загального фонду державного бюджету», — говориться у повідомленні.

Зокрема, у отримувачів грантів є можливість обрати спосіб фінансування гранту за рішеннями 2022 року, а саме:

  • переказ усієї суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році (отримувач самостійно протягом 30 календарних днів після укладення договору здійснює переказ усієї суми коштів своєї частки співфінансування (або залишку недофінансованої суми), після чого здійснюються заходи для перерахування усієї необхідної суми гранту);
  • переказ суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році, частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій заявника (фінансування гранту здійснюється частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій отримувача).

«Для цього отримувачам гранту необхідно подати відповідну заяву до Мінагрополітики, зазначивши прийнятний спосіб фінансування», — уточнили у відомстві.

Постановою передбачається, що за позитивними рішеннями, прийнятими у 2023 році, отримувач самостійно протягом 30 календарних днів після укладання договору здійснює переказ усієї суми коштів своєї частки співфінансування на власний рахунок. Наявність на рахунку отримувача усієї суми коштів отримувача є достатньою підставою для забезпечення фінансування проєкту висадки насаджень за відсутності коштів гранту.

Внесеними змінами зафіксовано, що строк реалізації проєкту висадки насаджень збільшено до 18 місяців.

Також порядки надання грантів для садівництва та тепличного господарства доповнено нормами, що закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів, а за підсумками реалізації проєкту висадки насаджень (будівництва модульної теплиці) отримувач зобов’язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник (модульну теплицю) системою зрошення з водозабором.