Цибуля в Україні учетверо дорожча, ніж торік

22 вересня 2022, 14:52 961

Обмежена пропозиція ріпчастої цибулі на українському ринку провокує стрімке зростання цін у даному сегменті.

Основною причиною подорожчання овочів  є той факт, що багато господарств змушені призупинити збирання цибулі через дощову погоду, через що на ринку суттєво скоротилася пропозиція цієї продукції, повідомляють аналітики EastFruit.

Так, на сьогодні українські фермери готові відвантажувати цибулю не дешевше за 22-27 грн/кг ($0,60-0,74/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як зазначають аналітики, активно підвищувати відпускні ціни на цибулю виробникам вдається внаслідок тривання ажіотажного попиту на цю продукцію з боку оптових компаній, які закуповують її для закладання на зберігання. Також зростання цін спонукає доволі обмежену пропозицію цибулі в місцевих господарствах. Урожай поточного року буде набагато нижчим, ніж сезоном раніше, через скорочення площ, пов’язане з окупацією Херсонської області, яка була лідером з вирощування цибулі. Також варто відзначити й зниження врожайності цибулі через несприятливі погодні умови.

«На цей момент оптова ціна на цибулю в Україні вже в середньому у 4,4 раза вища, ніж у другій половині вересня 2021 р. Водночас гравці ринку впевнені, що позитивний ціновий тренд збережеться і надалі, оскільки багато фермерів, які не мають власних сховищ, уже встигли розпродати значну частину запасів цибулі. Інші ж виробники вважають за краще закладати цибулю на зберігання й утримуються від продажів, очікуючи подальшого зростання цін у даному сегменті», — пояснюють експерти.