Сільгоспвиробники Хмельницької області станом на 18 квітня поточного року засіяли ранніми ярими культурами близько 180 тис. га, або 46% до наміченого.

Про це йдеться у повідомленні Управління агропромислового розвитку та земельних відносин Хмельницької ОВА.

Так, у повному обсязі завершено сівбу ранніх зернових культур, таких як ячмінь, пшениця, горох і овес, які займають 82 тис. га.

Продовжується посів соняшнику, який вже займає 58 тис. га, або 36% до наміченого. Цукровий буряк посіяно на площі 23,5 тис. га, або 90% від плану. Крім того, на площі понад 11 тис. га посіяно ярий ріпак, однорічні та багаторічні трави, лікарські культури. 

Розпочато сівбу сої (1,6 тис. га) та кукурудзи на зерно (4 тис. га). Обсяги сівби цих культур становлять 1-2% до наміченого. Господарствами населення на площі 7,8 тис. га (12% від плану) посаджено картоплю.

«Для проведення комплексу весняно-польових робіт засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Забезпеченість матеріально-технічними ресурсами становить близько 96%, паливно-мастильними матеріалами — 72%», — підсумували у відомстві. 


Для довідки: господарства Хмельниччини планують посіяти близько 850 тис. га ярини, з них 390 тис. га культур ранніх строків посіву. Загальна посівна площа сільськогосподарських культур 2022 р. очікується в межах 1,2 млн га.

Ще одна область завершила сівбу ранніх зернових Ще одна область завершила сівбу ранніх зернових

Сільгоспвиробники Вінниччини завершили посів ранньої групи зернових та зернобобових культур.