В Україні відновлюють виробництво палинки

06 серпня 2018, 17:11 3530

ТОВ «Агрофруктсервіс» (ТМ «Палиночка» та ТМ «Перша Закарпатська Палинчарня») стало першим малим підприємством в Україні офіційним виробником палинки — міцного алкогольного напою з плодових спиртів.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації «Укрсадпром», до якої входить підприємство.

Як зауважив директор ТОВ «Агрофруктсервіс» Василь Майороші, наразі потужності підприємства дозволяють переробляти 5000-7000 кг фруктів і ягід та виробляти 1000 пляшок палинки в день.

«Наш завод оснащений найсучаснішим технологічним обладнанням, виготовленим на замовлення в Європі, та відповідає найсуворішим критеріям і вимогам ЄС. Випробовування нашого обладнання, тестування повного процесу виробництва та навчання персоналу підприємства провели спеціалісти Асоціації палинкарів Угорщини — «Посольство Угорської Паленки» (м.Будапешт). Наразі на підприємстві працює 17 постійних робітників, а також залучається близько 12 сезонних», — зазначив Майороші

У свою чергу, голова Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка відзначає, що створення подібних підприємств є додатковим каналом збуту власної продукції для виробників фруктів і ягід.

«Сьогодні в Україні склалася досить складна цінова ситуація при заготівлі фруктів для переробки — закупівельні ціни переробників, переважно виробників яблучного концентрату, не враховують зростання їх собівартості, особливо це стосується яблук. Створення подібних підприємств сприятиме збільшенню конкуренції на ринку переробки фруктів і ягід, що дозволить фермерам розраховувати на конкурентні ціни з боку переробників. Пишаємося, що першим дозвіл на виробництво алкогольної продукції з фруктів і ягід отримало підприємство, що входить до нашого галузевого об»єднання, — це значний крок на шляху відновлення традиційного палинковаріння та розвитку галузі плодово-ягідної переробки в Україні», — вважає Крошка.


Для довідки: вся продукція ТОВ «Агрофруктсервіс» (Закарпатська обл.) є натуральною і не містить жодних хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок або барвників. На всі вироби ТОВ «Агрофруктсервіс» є відповідні сертифікати.