В Івано-Франківській області запустили молочну ферму на тисячу голів

17 травня 2019, 15:30 4270

ФГ «Персей Агро» (Івано-Франківська область), яке випускає молочну продукцію під ТМ «Рідна земля», нещодавно відкрило першу чергу молочнотоварного комплексу: приміщення на 1 тис. голів і доїльний блок.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник господарства Володимир Слободян, пише AgroTimes.

«Цього або наступного року добудуємо ще одне таке саме приміщення, в якому розмістяться і дійні корови, і сухостій із нетелями», — додав він. Загалом на доїння ходитимуть 1,4-1,5 тис. корів».

А молодняк, телиць і телят розмістять на території СГВК »Ім. Грушевського»: там буде приміщення на 2 тис. голів, орієнтоване суто на відтворення.

Потужність переробного заводу з урахуванням планової потужності майбутньої ферми дозволяє переробляти 40 тонн молока, на ньому вироблятиметься 18 видів натуральної продукції.

«На базі молочного комплексу, але вже разом із інвестором, плануємо збудувати біогазовий завод потужністю 1,5 МВт, — зазначив Володимир Слободян. — Він має запрацювати вже до кінця цього року. Добовий обсяг завантаження сировини — 200 тонн гною плюс 40 тонн силосу».

За словами фермера, газ перероблятимуть на електроенергію і за «зеленим» тарифом продаватимуть в енергомережу.

Перероблений гній розділятимуть на рідку й тверду фракції: рідку вивозитимуть на поля, а з твердої вироблятимуть компост на продаж.