У Cygnet з'явились власні вагони-зерновози завдяки USAID

05 червня 2024, 12:02 801

Компанія Cygnet («Сігнет») отримала 15 нових вагонів-зерновозів завдяки грантовій допомозі проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Як говориться у корпоративному виданні компанії, вагони вже прибули та використовуються.

«USAID запустив грантову програму, щоб допомогти аграріям України під час війни. Вона спрямована на підтримку та збільшення експорту сільськогосподарської продукції. Ми побачили цю інформацію в публічному просторі й вирішили подаватись. Американський уряд надає ці гранти на конкурсній основі: ми подавали заявки, і вже USAID обирав компанії, які зможуть найкраще використати дану допомогу. І насправді ми дуже вдячні USAID та уряду США за те, що вони всіляко нас підтримують. Всю Україну, наших військових, і за цю допомогу в підтримці бізнесу», — розповідає генеральний директор агрохолдингу Cygnet Ігор Шилюк.

Зазначається, що війна і закриті порти змусили Cygnet розвивати альтернативні шляхи експорту. Але після розблокування зернового коридору компанія повернулась до традиційних каналів продажу.

«Були заблоковані порти, відповідно, ми не могли вивозити через них зерно. Через західні кордони такий обсяг не міг виїхати фізично. І, звісно ж, логістика дуже здорожчала. Тому був період, коли не можна було продати і відвантажити продукцію. Але завдяки нашим Збройним силам Україна змогла відкрити морський шлях до експорту, і вже з літа минулого року ми можемо нормально вивозити наше зерно в порти. І зараз дуже важливо, щоб ефективно працювала внутрішня логістика. Одна з проблем, яка з'явилась, — неефективна діяльність залізниці. Це призвело до зниження оборотності вагонів, через що виник дефіцит на ринку. Тому ці 15 вагонів допоможуть нам оптимізувати логістичні витрати на доставку зерна», — говорить Ігор Шилюк.

З новими вагонами компанія зможе працювати ефективніше.

«У нашому арсеналі власних вагонів до цього не було. Але в плані експорту ми орієнтувались на залізничний шлях — користувались послугами експедиторів в «Укрзалізниці». Звісно, треба розуміти, що поява вагонів — це не означає, що ми 100% нашої продукції перевеземо лише ними. Але тепер ми будемо оперативніше відвантажувати зерно, зменшимо вартість відвантаження в порти. Отож ми розраховуємо, що цей грант допоможе нам зробити логістику дешевшою і пришвидшити термін доставки зерна до портів», — зазначає генеральний директор.


Для довідки: ГК Cygnet обробляє 29 тис. га землі в центральній частині України — Житомирській і Вінницькій областях.