РОСТОК-ХОЛДИНГ розпочав жнива, не звільнивши елеватори

27 липня 2022, 10:27 1695

Підприємства групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» розпочали жнива 24 липня.

Як говориться у повідомленні компанії, збір озимої пшениці планується на площі 1930 га, ярого ячменю — 741 га. Бункерна врожайність озимої пшениці очікується на рівні 5 т/га продовольчого зерна. За розрахунками, валовий збір ранніх зернових перевищить 11 тис. т.

Зазначається, що цього року жнива ускладнює низка проблем, пов’язаних з війною. Зокрема, це висока вартість пального, дефіцит робітників через мобілізацію, загрози обстрілів. Свої корективи вносить погода: рясні опади уповільнюють жнива.

«У квітні ми навіть не збирались засівати поля через окупацію. Але коли на територію, де розташовані наші господарства, зайшли українські військові, зрозуміли, що можемо працювати», — розповів генеральний директор «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Дмитро Купавцев.

Через війну і спричинені нею проблеми керівництво компанії вирішило скоригувати сівозміну.

«Ми зменшили загальну площу сівби, скоротили кількість соняшнику, прибрали кукурудзу через те, що вона дуже дорога, а в нас не вистачало оборотних коштів. Шукали кредитні фінанси, щоб покрити витрати на посівну», — пояснив Купавцев.

Збір урожаю ранніх зернових за попередніми планами має завершитись до 15 серпня 2022 року.

Цьогоріч викликом для компанії стане питання збереження зібраного зерна. Вивезти зерно попереднього врожаю та звільнити потужності елеватора досі не вдалося, оскільки вантажні перевезення залізницею все ще не є ритмічними та прогнозованими, додали в компанії.


Для довідки: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально інтегрована агропромислова група, яка створена в 2010 році та спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока.