Епіцентр збільшить площі під соєю в 10-12 разів

15 жовтня 2019, 12:50 1786

Компанія «Епіцентр Агро» в цьому році успішно реалізувала пілотний проект з вирощування насіннєвої сої, в наслідок чого зміниться структура посівів в агрохолдингу. У наступному році площі під соєю будуть збільшені в 10-12 разів.

Як говориться в повідомленні компанії, це дозволить «Епіцентр Агро» забезпечити себе насіннєвим матеріалом і стати експортером товарної сої.

Першими результатами від вирощування сої в «Епіцентр Агро» задоволені: її врожайність на підприємствах агрохолдингу на 30-40% більше за аналогічні показники з врожайності цієї культури в Україні.

Компанія отримала в середньому 34 ц/га сої сорту ДХ-530 та 35,3 ц/га сорту Ніагара. Для порівняння: цьогорічна середня врожайність сої в Україні становить 25-27 ц/га.

«З метою розмноження та розширення цієї культури в масштабах агрохолдингу укладено довгострокову угоду з селекційною компанією Sevita International (Канада) на вирощування елітних канадських сортів сої», — зазначили в компанії. 

За словами заступника керівника агробізнесу «Епіцентр К», директора з виробництва Богдана Черемхи, на сьогодні соя є привабливою бізнес-культурою: у порівнянні, наприклад, з пшеницею рентабельність її виробництва значно вище.

«Ця культура досить примхлива, тому, щоб досягти високої врожайності сої, треба розумітися на тонкощах її вирощування. Велику роль відіграють асортимент і технологія: зокрема, правильно підібрані високопродуктивні та високоімунні сорти і гібриди, а також чітка система диференційованого підживлення рослин», — зазначає Богдан Черехма.

Аби забезпечити себе якісним насіннєвим матеріалом, в 2020 році  компанія розширить поля під соєю до 4800–5000 га. Також частину вирощеної товарної сої «Епіцентр Агро» почне експортувати за кордон.

«Зібраний цієї осені врожай вже пройшов первинне очищення на власному насіннєвому заводі агрохолдингу на Хмельниччині та очікує на калібрування й підготовку до посіву в наступному сезоні», — підсумували в компанії. 


Для довідки: аграрний напрямок групи компаній «Епіцентр К» обробляє 120 тис. га на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Черкащині та Київщині. До його складу входить 20 тваринницьких ферм та 6 елеваторів. Після завершення реконструкції діючих зерносховищ та будівництва нових елеваторів потужності компанії зі зберігання зерна виростуть до 1 млн т.