Угорщина посилить контроль за українським зерном

10 квітня 2023, 12:44 1519

Угорщина запровадить посилений контроль за імпортом зерна з України, а також ініціює відновлення мита та кількісних обмежень на ввезення олійних і зернових культур.

Про це напередодні повідомило Міністерство сільського господарства Угорщини, пише «Кореспондент».

«Наша країна запроваджує нові заходи і буде суворіше контролювати зерно, яке надходить з України «Шляхами солідарності», щоб воно справді могло потрапити до країн первісного призначення», — заявив міністр сільського господарства Іштван Надь.

Зазначено, що Угорщина має намір впровадити обов'язкову Електронну систему управління дорожнім рухом (EKÁER), через яку відстежуватиме експорт зернових і олійних культур з України. Таким чином, контролюючі органи отримуватимуть більш точне уявлення про кількість зернових і олійних культур, що прибувають до країни автотранспортом, зможуть накладати штрафи, а незадекларовані вантажі — конфісковувати як заставу.

Надь також повідомив про ініціювання Угорщиною відновлення митних зборів і кількісних обмежень на групу товарів, імпорт українського зерна та олійних культур, які надходять до країни, принаймні на тимчасовій основі.