МВФ пропонує ввести всесвітній податок на вуглекислий газ

09 травня 2019, 10:23 2289

Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловився за ідею запровадити податок на викиди двоокису вуглецю в повітря.

Про це йдеться у доповіді МВФ, повідомляє Українська служба Deutsche Welle.

Аби втілити у життя цілі Паризької кліматичної угоди, рівень викидів в атмосферу двоокису вуглецю до 2030 року необхідно скоротити на одну третину, а також запровадити збір за тонну викиду вуглекислого газу на рівні $70, пояснили глава МВФ Крістін Лагард та директор з фіскальної політики організації Вітор Гаспар.

Вони повідомили про зростання консенсусу щодо того, що оподаткування є «найбільш ефективним інструментом» для обмеження використання викопних видів палива і пов'язаних з ним викидів двоокису вуглецю. Крім того, податок може забезпечити накопичення коштів для переходу на відновлювані джерела енергії.

Водночас оподаткування у різних країнах, за підрахунками МВФ, матиме різний вплив на рівень викидів вуглекислого газу. Так, у Китаї, країні з найбільшими викидами у світі, податок у розмірі $35 може призвести до скорочення викидів CO2 на 30%. Те ж саме стосується Індії та Південної Африки, де енергія переважно виробляється з вугілля. У країнах, що використовують енергію з інших джерел, податок призведе до зниження шкідливих викидів лише на 10%.


Для довідки: мета кліматичної угоди, укладеної в Парижі в 2015 році, — не допустити підвищення середньої світової температури більш ніж на 2°С до кінця століття у порівнянні з рівнем доіндустріальної доби. Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) вважає, що потепління на 1,5°С і вище може призвести до довгострокових і незворотних змін і загибелі деяких екосистем.

Якщо рівень викидів СО2 не зміниться, то до 2030 року клімат Землі може стати майже таким же спекотним і сухим, яким він був три мільйони років тому, йдеться в дослідженні, опублікованому 10 грудня 2018 року в журналі Національної академії наук США (PNAS). Це може призвести до сильного підйому рівня світового океану і інших змін.