Низька пропускна спроможність та «вузьке горлечко» транспортних і перевантажувальних потужностей сприяє зростанню вартості даних послуг. Так, завантаження/розвантаження в Польщі подорожчало вдвічі — до 300 євро. Ріст цін спостерігається і в інших країнах.

Про це розповів радник міністра аграрної політики та продовольства Роман Русаков під час онлайн-конференції «Логістичні питання для українських експортерів».

«Кон’юнктура ринку сприяє незбалансованим і нездоровим перепадам вартості надання послуг. Але ми припускаємо, і для цього є всі ресурси, що кількість експедиторів, компаній, машин із європейських країн найближчим часом значно зросте, також додадуться ще залізничні перевезення, в тому числі й приватні компанії. Збільшення пропозиції на ринку протягом 3-4 тижнів збалансує вартість», — впевнений Роман Русаков.

За його словами, не виключено, що ринок буде стикатися з новими задачами, але з часом  ситуація виправиться.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Європа шукає альтернативні маршрути для українського експорту Європа шукає альтернативні маршрути для українського експорту

Виклики в українському сільському господарстві та можливості в межах співпраці ЄС-Україна обговорили на одній із найбільших та найважливіших виставок сільськогосподарської та харчової продукції у Східній Європі — Karlsboerse.

Уряд створив координаційну раду з логістики в агросекторі Уряд створив координаційну раду з логістики в агросекторі

Кабінет Міністрів України утворив координаційну раду з питань логістики у сільському господарстві.

Мультимедіа