США підтвердили намір надати Україні $500 млн грантового фінансування.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

За інформацією відомства, кошти будуть надані на безповоротній основі.

«Кошти є грантовими, і це особливо важливо з огляду на необхідність вже зараз думати про відновлення країни після нашої перемоги. Сполучені Штати ще раз демонструють, що є нашими надійними друзями та ключовими партнерами», — цитує прес-служба міністра фінансів.

Стратегічний запас продовольства. Скільки можна купити на 18 млрд грн Стратегічний запас продовольства. Скільки можна купити на 18 млрд грн

Уряд затвердив порядок видачі та перелік продовольчих товарів першої необхідності, що безкоштовно доставляються людям, які перебувають у зоні бойових дій. Він включає ключові соціальні продукти харчування, зокрема крупи, консерви та інші. Для закупівлі продуктів «Укрзалізниці» виділено 18 млрд грн.

Ольга Трофімцева: Війна показала важливість України для продовольчої безпеки світу Ольга Трофімцева: Війна показала важливість України для продовольчої безпеки світу

Минулого року Україна експортувала агропродовольства на суму $27,9 млрд. За даними Державної митної служби, у 2021 р. зафіксовано найбільші в історії України обсяги експорту пшениці — 20 млн т, м’яса птиці — 459 тис. т, заморожених ягід та інших фруктів — 76 тис. т, макаронних виробів — 38 тис. т. 

Мультимедіа