Розпочався прийом заявок та документів від сімейних фермерських господарств (СФГ) Львівської області для отримання фінансової підтримки у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. 

Відповідний напрям діє у межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 рр., говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Фінансова підтримка надається у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних у поточному році основних засобів та обладнання в розмірі до 70% їхньої вартості, але не більше 100 тис. грн одному СФГ.

«Станом на початок 2022 року на Львівщині зареєстровано 60 сімейних фермерських господарств — найбільший показник серед регіонів України. Ми хочемо і надалі втримувати позицію лідера за цим показником, тому цього року збільшили ліміт фінансової підтримки з обласного бюджету в 2 рази, до 100 тис. грн в одні руки. Підтримка надається не тільки на відшкодування витрат основних засобів. Враховуючи те, що більшість наших СФГ працюють у молочному напрямі, ми також відшкодовуємо до 70% вартості придбаного поголів’я ВРХ», — розповіла директор департаменту Тетяна Гетьман.

Відшкодовувати вартість основних засобів СФГ Львівської області можуть один раз на три роки упродовж  часу дії Комплексної програми. Винятком є сімейні фермерські господарства, які взяли участь за цим напрямом у Комплексній програмі у 2021 році — цьогоріч вони теж можуть відшкодовувати до 70% вартості придбаних основних засобів, але не більше 50 тис. грн одному СФГ.

Фінансову підтримку на здешевлення вартості поголів’я ВРХ можна отримувати щорічно за умови відсутності зменшення поголів'я корів у господарстві на початок наступного звітного року.

Мультимедіа