Підсумки року: аграрії взяли в лізинг на 22% більше техніки

14 лютого 2022, 15:18 479

Загальна кількість сільськогосподарської техніки, що профінансована лізинговими компаніями організованого ринку, склала 5874 одиниці станом на кінець 2021 року. З таким результатом портфель агротехніки лізингодавців зріс на 22,2% за рік.

Це свідчить про потужну можливість галузі задовільняти зростаючий попит вітчизняного агровиробника на оновлення та модернізацію сільськогосподарської техніки, говориться у повідомленні Українського об’єднання лізингодавців.

Як зазначається, найбільше аграріїв за рік профінансувала компанія «ОТП Лізинг» (52% від кількості техніки, що надають всі члени асоціації). Також вагомі частки мають «Кредобанк» (15%), «Альфа-Лізинг» (11%) і «УЛФ Фінанс» (7%).

Уточнюється, що за 2021 рік члени асоціації передали в лізинг 2417 одиниці сільськогосподарської техніки. Приріст нового бізнесу склав 10,5% до аналогічного періоду попереднього року.

«Трактори залишаються найпоширенішим видом агротехніки для надання в лізинг, їхня частка на ринку становить 35%. Найпопулярнішими марками тракторів для лізингу в зазначеному періоді стали: «Беларус» (із часткою 19%), John Deere (17%), New Holland (15%) і Case (12%)», — додали в об’єднанні.

Окрім тракторів, ще 11% від кількості техніки, профінансованої в лізинг агровиробникам за період, припало на комбайни, 10% — на техніку для обробки ґрунту і 9% — на сівалки і жниварки. Інші види техніки мали частку меншу за 9%.

У розрізі кварталів, найпотужніший результат лізингові компанії показали в другому і третьому кварталах (було зареєстровано 684 одиниці та 679 одиниць відповідно). В четвертому ж кварталі було зареєстровано 650 одиниць техніки, що на 4,3% менше, ніж за квартал до того, що обумовлено сезонністю сільськогосподарського бізнесу.