Прогноз: Амарант цього року даватиме 30 тис. грн доходу з гектара

14 січня 2020, 08:00 3389

Цього року ціна на амарант коливатиметься в межах 20 тис. грн/т при середній врожайності 15 ц/га. У такому разі валовий дохід з 1 га становитиме 30 тис. грн.

Такими очікуваннями з AgroPortal.ua поділився голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.

За його словами, середні витрати на 1 га амаранту становили 10 тис. грн у 2019 р. в Україні, а середня врожайність склала близько 15 ц/га, бо підприємства тільки пристосовуються до нової культури. Середня урожайність за попередні роки — 2 т/га. Враховуючи помірну пропозицію на ринку, останні 4 роки амарант вартував 25 тис. грн/т.

«Вітчизняні переробні підприємства підлаштувалися під цю ціну. Вони працювали рентабельно. Переважна більшість переробників, виходячи із того, що пропозиція товарного насіння на ринку збільшується, хочуть продавати продукцію з амаранту і розраховують на зменшення закупівельної ціни в 2020 році, щоб мати можливість на 20-25% знизити ціну на свою продукцію і зробити її більш доступною споживачеві», — каже Олександр Дуда.

Також він додає, що технологія вирощування культури є цілком доступною для сільгоспвиробника.

«Основне завдання — якісно підготувати ґрунт та отримати щільний посів. Амарант є відмінним попередником, однією з найпосухостійкіших культур, які вирощують в Україні. Він збагачує ґрунт азотом», — підсумував Дуда.


Ірина Кравченко, AgroPortal.ua