Думка: Імпорт витісняє з ринку вітчизняні сорти горіху

30 січня 2019, 15:06 2816

Виробництво органічних саджанців горіха в Україні не затребувано, навіть не зважаючи на те, що органічний продукт продається за ціною звичайного.

Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів директор ТОВ «Тимирязівське» Анатолій Черняков.

«Я не бачу в Україні поки затребуваності у великому виробництві горіхів. Здебільшого все імпортують, таким чином занепадає вітчизняний виробник. У нас є багато розумних людей, які готові працювати. Я даю їм саджанці безкоштовно, якщо бачу, що вони цього потребують», — зазначає Анатолій Черняков.

За його словами, ТОВ «Тимирязівське» працює з українськими сортами горіху, адже вони найкраще адаптовані до українського клімату. В той же час, Анатолій підкреслив, що основне — це технологія вирощування, адже найдорожчий сорт можна запсівати в неналежних умовах і навпаки.

«Ще п'ять років тому український горіх користувався попитом в країнах Близького Сходу, де існує обмеження в споживанні м'яса. Але після того, як в цьому регіоні почались заворушення та війни, вітчизняний експорт значно знизився. В країнах ЄС український горіх не надто затребуваний, адже наші ДСТУ поки що не відповідають їхнім вимогам. Щодо ціни, то в середньому ми бачимо як на ринках продають літрову банку від 70 до 100 гривен. Там немає кілограму, близько 600 гр. Але люди беруть, почали задумуватись про своє здоров'я і про користь горіхів», — розповідає Анатолій Черняков.


Для довідки: ТОВ «Тімірязівське» — єдиний сертифікований розплідник саджанців горіха волоського, ТОВ «Органік Стандарт» і входить до реєстру виробників органічно чистої продукції. ТОВ «Тімірязівське» надає повний комплекс послуг з поставки, догляду, агро-технологічного супроводу горіхових садів, за сучасною технологією. Потужності підприємства дозволять виробляти до 2 тис. га саджанців на рік.


 Даша Харченко, AgroPortal.ua