Експерт: Для розвитку елеваторної галузі не вистачає фінансування

27 січня 2020, 15:21 2262

Із відкриттям ринку землі в Україні очікується, що в найближчі два роки основну частину коштів аграрії будуть спрямовувати на придбання землі. Тобто буде певне сповільнення в інвестуванні виробниками елеваторної галузі.

Таку думку висловив голова правління Асоціації елеваторів України Олександр Лавринчук під час ІІ Форуму «Елеватор-2020», організованого компанією ProAgro Group.

«Незважаючи на ці умови, розвиток елеваторів буде зумовлений в першу чергу за рахунок технологій, зростання врожайності та збільшення валового збору. Сьогодні маємо певну динаміку і тенденцію, коли сільгоспвиробники, які мають в обробітку від 1 тис. га, дійшли до розуміння, що їм вигідно будувати невеликі елеватори для забезпечення якісного зберігання», — зазначає Олександр Лавринчук.

За його словами, на відміну від великих агрохолдингів, які мають доступ до великих і дешевих грошей, середні та малі сільгоспвиробники з елеваторами середнього типу і класу відчувають брак у коштах.

«Технологічні зміни, переобладнання, сушарки, перехід з газу на твердопаливні технології — це всі речі, які можна використати для покращення роботи елеватора. Весь час потрібно вдосконалюватися, щоб надавати якісніші послуги і не втрачати поклажодавців. До того ж, зараз елеваторам потрібно проходити сертифікацію за системою HACCP. Для всього цього потрібні кошти», — зазначає Олександр Лавринчук.

За його словами, в минулому і позаминулому році держава частково компенсувала вартість будівництва елеватора, і це була ефективна програма підтримки, яка дійсно працювала.

«Це спонукало сільгоспвиробників будувати і переобладнувати елеватори. Ми мали досить цікавий тренд, коли власники старих елеваторів почали їх переобладнувати. Це було зумовлено тим, що на ринку України є достатня кількість вітчизняних компаній з хорошим елеваторним обладнанням, і при цьому частина вартості цього обладнання поверталась державою. Такі умови були певним поштовхом до дій», — розповідає Олександр Лавринчук.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua