
На полях Чернігівського кластеру агрохолдингу Agricom Group завершили збір урожаю озимих культур.

На Рівненщині аграрії посіяли 22,1 тис. га ярих культур. Завершують сіяти горох, третина посівних площ — під ріпаком, овес та пшеницю посіяли на чверть, ячмінь — на 16%.

Цьогоріч хмельницькі аграрії мають більше наявних ресурсів для успішного посіву площ — добрив та паливно-мастильних матеріалів.

У виробників круп є певні побоювання щодо зменшення агровиробництва. Для них головна культура — овес, який вирощується в регіонах, постраждалих від окупації чи бойових дій. Тож, скоріше за все, з ним будуть певні питання.

Агрохолдинг Agricom Group завершив збирання ярих культур (вівса та пшениці) у Чернігівському та Житомирському земельних кластерах.

У споживчому кошику українців значне місце посідають крупи, оскільки понад 30% отримуваних калорій формується саме завдяки продуктам переробки зерна. Тож зрозуміло, що під час війни виробництво круп є першочерговим у формуванні продовольчої безпеки, адже, наприклад, відсутність гречки в торговельних мережах на багатьох українців діє як індикатор кризи.

Експорт продукції, дефіцит якої можливий в Україні, на час дії воєнного стану буде обмежено. Наразі вже обмежено експорт гречки, жита та вівса.

На Вінниччині сільгосппідприємствами області активно проводиться закриття вологи та підготовка ґрунту під посів.







