Агропарк Кукулабія: підсумки сезону 2017

13 жовтня 2017, 06:48 5225

На початку вересня агропарк «Кукулабія» номінували на туристичну премію Kyiv Tourism Awards 2017. Впродовж місяця всі охочі могли проголосувати за улюблене місце у столиці. 6 жовтня відбулась урочиста церемонія нагородження, на якій київський міський голова Віталій Кличко особисто привітав переможців.

«Кукулабія» змагалася у номінації «За розвиток активного виду туризму» та посіла почесне третє місце. 

Проте це не перше досягнення «Кукулабії» у 2017 році. Підсумки організатори підбивали на урочистому закритті другого сезону роботи агропарку розваг «Кукулабія» у перший день жовтня. У розважальній програмі вони зібрали найкращі розваги з усього сезону, а відвідувачі отримали безліч подарунків, гарний настрій, неймовірні спогади та шалений заряд енергії.

Створення лабіринту

Цього року міжнародна насіннєва компанія DuPont Pioneer Україна приєдналася до встановлення нового рекорду України і надала своє насіння для створення кукурудзяного лабіринту.

«Це почесна і відповідальна роль, адже саме від передової генетики, над якою селекціонери DuPont Pioneer працюють вже понад 90 років, залежить половина успіху. Але потрібно пам'ятати, що важливу роль відіграють і дотримання технології, погодні умови, — розповідає AgroPortal.ua директор DuPont Pioneer Україна Олена Дуніна. — Наша кукурудза, а саме — середньопізній гібрид PR37N01 (FAO 390) — зеленіє на понад 45 тис. м2 цього масштабного зеленого полотна. Цей гібрид вибрали, тому що він має довгий вегетаційний період і справляє гарний стей-грін ефект, тобто може довго стояти в полі зеленим».

У цілому на полі було висаджено 8 посівних одиниць DuPont Pioneer з подвійною густотою для кращої видимості малюнку.

«Наші співробітники консультували перед посівом з налаштування сівалки, також були на полі в складні періоди: перед внесенням страхового гербіциду і після критичного падіння температури, давали коментарі за фотографіями, коли не могли бути присутніми особисто», — додає Олена Дуніна.

Команда видання з впевненістю може сказати, що відвідувачі парку отримали неймовірні враження та шалене задоволення, блукаючи лабіринтами «піонерівської» кукурудзи в пошуках розгадки квесту.

Локації від партнерів 

Проте організатори та партнери агропарку створили й інші цікаві локації для своїх маленьких відвідувачів та їхніх батьків.

«Шалена фізика» — такою була тема стенду від New Holland у рамках агропарку «Кукулабія» цього року. Але чому саме фізика?

Джерело фото: Агропарк «Кукулабия»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

«Усе доволі просто та зрозуміло, — пояснюють аніматори локації New Holland. —  Усі ми звикли користуватись благами прогресу, не замислюючись, звідки ж останні беруть свій початок. Яким чином зароджуються новітні технології? Світ точних наук — ось де будемо шукати відповіді на вищезгадані запитання. Ми хочемо, щоб юні відвідувачі агропарку впевнились, що навчання може бути веселим та захопливим».

Аніматори-фізики допомагали малечі вивчати, як механічна енергія перетворюється на електричну, за допомогою велосипеда-генератора. «Генератор, розміщений на нашому велосипеді, — це котушка з дротом, яка обертається в магнітному полі статора. Згідно із законом Фарадея, енергія обертання перетворюється на змінний струм, який підходить для освітлювальних приладів. Також діти мали нагоду переконатися, наскільки менше енергії споживають LED-лампи та якими енергозатратними є лампи розжарювання», — розповідають аніматори локації New Holland.

А ще на малечу чекав «пляшкофон», на прикладі якого діти пізнавали закон коливання. «Пляшкофон» пояснює утворення звуків у природі та вказує на їх різновиди. 

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

«На нашому стенді ви зможете пересвідчитися, як з однаковісіньких пляшок долинатимуть різні за висотою звуки. А все тому, що рівень води в них неоднаковий. Якщо в пляшку долити трохи води, звук стане вищим, оскільки рідина витіснить частину повітря і довжина повітряного стовпа зменшиться. І навпаки», — коментують аніматори локації New Holland.

А для непосидючих в асортименті розваг агропарку «Кукулабія» був великий гральний майданчик, на якому розмістилися аграрний батут John Deere, солом’яна гірка, гойдалки, пісочниця й навіть басейн із сіном, де можна стрибати та кидатися сіном.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

Відвідуваність сезону

За словами організаторів, цього року агропарк відвідало 14 114 осіб. Така кількість відвідувачів є на порядок нижчою, ніж минулого, але враховуючи те, що парк працював лише по вихідних і погода не завжди була сприятливою, це гарний показник. Крім того, в ньому не враховані групові відвідини шкіл, яких було доволі багато.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

Спецпропозиції сезону

Квитки в парк можна було придбати зі знижкою на таких сайтах, як Покупон, КупиСкидку й інші. Спецпропозиції були й для іменинників: вони могли купити квиток зі знижкою. Крім цього, можна було відсвяткувати свій день народження в парку. Іменинників та їхніх гостей розважали фермери, влаштовувалися майстер-класи та конкурси. А для дорослих відвідувачів у соціальній мережі Facebook проводилися конкурси, в яких можна було виграти квитки на безкоштовне відвідування парку.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

Перший сезон vs Другий сезон

І знову рекорд! Цього року парк побив новий рекорд — «Найбільше зображення карти України, вирізане в кукурудзяному полі». Але на цьому досягнення сезону не завершуються.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

«Цього року в парку розмістилося більше атракціонів, окрема подяка партнерам за локації. Особисто мені дуже сподобалася зона НХ — «Шалена фізика», — ділиться враженнями автор і керівник проекту «Кукулабія» Анатолій Циркун. — Ми отримали багато позитивних відгуків про лабіринт і квести в ньому. Гості парку з задоволенням відгадували загадки, а дорослі і діти з радістю брали участь у конкурсах, які проходили біля сцени.

Для дорослих організатори облаштували зону відпочинку на пуфах, а те, що  вся територія парку була обгороджена парканом і на кожній зоні стояв аніматор, який стежив за дітьми, давало змогу батькам також відпочити. У спекотні дні і діти, і дорослі скаженіли у водній зоні.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

Проте не все було так добре, як хотілося б. У робочі дні парку були дощі, урагани або ж пекельна спека. Іноді організаторам доводилося закривати «Кукулабію» через погану погоду.

«Крім погодного фактору, був ще один мінус: цього року в Києві стало значно більше зон для відпочинку,  і багато киян обирали інші місця», — коментує автор і керівник проекту «Кукулабія» Анатолій Циркун.

Збір кукулабівського врожаю

3 жовтня проходив збір урожаю кукурудзи з поля, у якому вирізаний лабіринт. Загалом було зібрано 34 т кукурудзи.

Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»
Джерело фото: Агропарк «Кукулабія»

Чи бути сезону «Кукулабія 2018»?

Організатори стверджують, що у 2018 році «Кукулабія» точно буде, питання лише — у якому форматі.

«Відвідувачів потрібно постійно дивувати, тому будемо думати над оновленим концептом «Кукулабії». Нехай це буде інтрига для читачів AgroPortal.ua.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua