Результати LNZ Hub 2019: технологічність та ефективність

19 грудня 2019, 07:00 3214

Минулого року компанія LNZ Group вирішила відмовитися від традиційного Дня поля, саме тому запровадили абсолютно новий формат заходу — LNZ Hub.

Протягом місяця всі бажаючі могли в зручний для себе час відвідати дослідні ділянки, ознайомитися з особливостями вирощування гібридів кукурудзи та соняшнику, отримати консультації з питань, що їх цікавлять, від провідних фахівців як малих фермерських господарств, так і великих холдингів. Цьогоріч компанія продовжила даний формат, тож з 19 серпня по 13 вересня відкрила LNZ Hub та запросила гостей.   

Джерело фото: LNZ Group
Джерело фото: LNZ Group

«N.B!» Політ нормальний. Курс LNZ Group на технологічність та індивідуальний підхід

Територіально LNZ Hub був розміщений у Шполянському районі Черкаської області, у географічному центрі України, завдяки чому гостям з усіх куточків країни було зручно дістатися до дослідних полів. Завдяки сприятливим ґрунтово-кліматичним умовам регіону можна продемонструвати весь діапазон груп стиглості гібридів кукурудзи. Південніше чи північніше це було б неможливо. 

LNZ Hub складався з трьох полів: основна локація, де було продемонстровано силосні та зернові гібриди кукурудзи UNIVERSEED в порівнянні із відомими брендами інших компаній, різні системи захисту DEFENDA, досліди з густотою посіву та багато ще чого цікавого; поле соняшнику, на якому застосовувались різні системи захисту від бренду DEFENDA, та виробничий посів кукурудзи з міжряддям 50 см та внесенням рідких комплексних добрив.

На полігонах LNZ Hub було застосовано технологію вирощування, що складається із зяблевого основного обробітку ґрунту та весняного передпосівного, що є типовою для даного регіону в цілому та LNZ Agro зокрема.

Система живлення культур розраховувалася та вносилася з метою отримання максимальної врожайності, а контроль бур’янів здійснювався за допомогою системи захисту рослин бренду DEFENDA (табл. 1).

Складні погодно-кліматичні умови, що склались у 2019 році, вплинули не лише на ріст і розвиток кукурудзи та соняшнику, але й на реалізацію потенціалу урожайності в цілому. За вегетаційний період культур, що були посіяні на LNZ Hub, від посіву до збирання випало 142 мм опадів, з яких 124 мм — до цвітіння, а решта — незначними опадами по 2-6 мм під час наливу зерна.

Щороку ми реєструємо нові продукти та тестуємо їх для пошуку найкращого співвідношення ціни, якості та економічної ефективності на гектар. На LNZ Hub ми порівняли гібриди кукурудзи бренду UNIVERSEED з основними гібридами конкурентів у зерновій та силосній групах. Окрім цього, визначили оптимальні густоти сівби (варіанти 60, 70 або 80 тис. насінин на гектар), протестували декілька варіантів обробки насіння, спробували різноманітні види позакореневого живлення та систем захисту. 

На полігоні №2 була продемонстрована лінійка гібридів соняшнику, зокрема гібриди Clearfield та високоолеїнові гібриди. Окрім цього, на полігоні соняшнику ми представили різноманітні технології захисту культури від бренду DEFENDA. За бажанням клієнта ми демонстрували технологію посіву кукурудзи із внесенням рідких комплексних добрив при посіві.

Підбиваючи підсумки LNZ Hub, хочемо поділитися результатами, на які всі так довго чекали. У складних умовах найпродуктивнішими виявилися ДК 315 бренду LEGEND Seeds — 8,22 т/га при вологості 12,7 %; ЕХРМ 015 — 8,30 т/га при вологості 13,9% і гібрид ЕХРН 003 — 8,23 т/га при вологості 15,8% (обидва — бренду UNIVERSEED) (табл. 2).

 

При порівнянні врожайності ділянок власного та імпортованого насіння переваг останнього не виявлено.

Застосування різних схем захисту також впливало на продуктивність кукурудзи (табл. 3).

Найвищу врожайність отримано на ділянках:

Як результат, системи захисту забезпечили повний контроль над бур’янами та мали м'яку дію на рослини кукурудзи.

Важливим фактором реалізації потенціалу гібридів кукурудзи є правильний підбір густоти стояння рослин (табл. 4).

Оцінюючи реакцію гібридів, можна зазначити, що, хоч ДК 315 і збільшив урожайність при 80 тис. рослин/га на момент збирання, але він має високу компенсаторну здатність і є стабільнішим при діапазоні 60-80 тис. рослин/га. Тоді як гібрид ЕХРН 003, закладаючи високий потенціал урожаю (кількість рядів і зерен), у зоні нестійкого зволоження краще реалізується при розріджених посівах.

На полігоні, де було продемонстровано вплив локального внесення рідких комплексних добрив у рядки, рослини мали кращий стартовий ріст і більш розвинену кореневу систему у порівнянні з ділянкою, де вносилися лише азотні добрива. Такий технологічний прийом дав можливість збільшити реалізацію потенціалу кукурудзи, оскільки добре розвинена коренева система — це основний орган, що забезпечує рослину елементами живлення та водою. Відповідно, реалізується й генетичний потенціал рослин.

Застосування різних схем гербіцидного захисту на посіві соняшнику виявило їх різний вплив на урожайність (табл. 5).

Найвищу врожайність (4,95 т/га) отримано при застосуванні ґрунтової схеми Дабл Трай 2,0 л/га + Перун 2,5 л/га, яка забезпечила повний контроль над злаковими та дводольними бур'янами, при цьому фітотоксичної дії на рослини соняшнику не спостерігалось.

Однією з ключових проблем у вирощуванні соняшнику є контроль над хворобами, що за відсутності фунгіцидного захисту можуть знищити майже весь урожай. Порівняння різних схем фунгіцидного захисту наведено у таблиці 6.

 

Отже, дворазове внесення фунгіцидів від бренду DEFENDA (Абсолют 1,2 л/га + Парацельс 1,0 л/га у фазі 3-4 пари листків і Дот 0,5 л/га + Старк 0,5 л/га у фазу «зірочки») забезпечило контроль над грибковими захворюваннями та дало можливість отримати врожай у 4,76 т/га. Така схема забезпечує більш ефективний захист у порівнянні з Еталонними схемами 2 і 3.

Отже, при виборі гібридів кукурудзи, технологічних параметрів посіву та формуванні систем захисту культур необхідно враховувати ряд факторів. LNZ Group вивчає їх для більш правильного позиціонування гібридів і схем захисту в різних погодно-кліматичних умовах. Завжди охоче ділиться результатами випробувань та надають кваліфіковану підтримку в рамках співпраці.


AgroPortal.ua за матеріалами LNZ Group