Микола Кучер: Працювати на благо людей та громад — головний обов’язок кожного

08 січня 2017, 06:55 3870

Микола Кучер очолив рейтинг найвідповідальніших народних обранців, який підготувало одне із центральних видань. AgroPortal.ua поцікавився у парламентарія, як це, бути найвідповідальнішим під куполом Верховної Ради.

Миколо Івановичу, чи змінилось щось у Ваші роботі після присвоєння такого статусу?

Микола Кучер: У моїй роботі не змінилось абсолютно нічого. Продовжую працювати у тих же сферах та по тих же напрямках, як і до цього статусу.

Чого Ви завжди дотримуєтесь у роботі?

Микола Кучер: У роботі я завжди керуюся інтересами громад. Вивчаю та, по-можливості, вирішую їхні проблеми. Крім того я переконаний, що працювати на благо людей та громад — це головний обов'язок кожного народного депутата. Тому намагаюсь максимально виконувати цей обов'язок перед людьми. Чи вдається це мені? Нехай судять люди, їм видніше.  

Ви до свого обрання в парламент багато років працювали в агросекторі. Можете оцінити, які виклики нині постають перед галуззю?

Микола Кучер: За останніх тижні минулого року я, як мінімум, шість разів зустрічався з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Одне з основних питань, яке ми розглядали це, у першу чергу, питання аграрної політики. Всі знають ту велику епопею щодо позбавлення аграрного сектора спеціального режиму оподаткування. Режиму,  який працював практично сімнадцять років, який надзвичайно покращив стан сільського господарства, зробив його конкурентоздатним, дав можливість товаровиробникам збільшити об'єми виробництва сільськогосподарської продукції. Як приклад, наша держава вже виробляє 64 млн т зернових. Навіть в радянські часи такого не було. Хоча, як дехто каже, що тоді це був розквіт с/г виробництва, однак, такого навіть приблизно не було. На сьогодні аграрний сектор щорічно дає $17-18 млрд виручки, яка допомагає державі утримувати курс гривні.

На вимогу Міжнародного валютного фонду, останні два роки намагаються позбавити аграрний сектор спеціального режиму оподаткування. Ситуація надзвичайно важка. Я практично все літо, коли усі були на канікулах, займався цими питанням. Спочатку, під головуванням, віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва, а потім цю групу очолив безпосередньо Володимир Гройсман. Ми, разом з фахівціми та експертами аграрної галузі, виробили нову політику, нову стратегію по аграрному сектору, яка стосується, у першу чергу, тваринництва і тих галузей, які працюють на внутрішній ринок — садівництва, виноградарства. Наші напрацювання підтримані і виділено майже 6 млрд грн бюджетної підтримки, що  стимулюватиме розвиток аграрного комплексу нашої країни.

Якщо Ви вже згадали про Уряд, то чи можете оцінити його роботу і чи вдається, на Вашу думку, нинішнім урядовцям оперативно реагувати на ті виклики, які перед державою ставить сьогодення?

Микола Кучер: Я впевнений, що ті кроки, які сьогодні робить Уряд, правильні і практичні. Поясню чому? Якщо ми по питаннях округу та розвитку аграрного сектору економіки за три останні тижні минулого року зустрічалися з паном Гройсманом шість разів, то з попереднім прем'єром за весь час роботи в парламенті мені не вдалося в робочих групах з аграрного комплексу зустрітися жодного разу, так само не вдалося ні разу зустрітися з тодішнім міністром фінансів Наталею Яресько. Сьогодні з міністром фінансів ми зустрічаємося регулярно на нарадах, комітетах. Тобто є взаємодія. Раніше її не було.

Погодьтеся, що мешканці будь-якого населеного пункту більше звертають увагу на те, як змінюється простір довкола них, ніж на макроекономічні процеси в державі. І саме цей чинник є головним фактором їх оцінки змін та ефективності влади. Розвиток інфраструктури, ремонт доріг, покращення медичних послуг, освіти, якісні зміни у цих сферах повертають віру українців у краще майбутнє. Чи не так? Яким Ви бачите процес розвитку громад у наступному році? 

Микола Кучер: Основне питання сьогодні — це політика соціального розвитку сільських територій і, у першу чергу, це питання наповнення бюджетів сільських громад. Я не хочу здатися не скромним, але те що сільські громади у 2015 році  та особливо в 2016 році отримали збільшення надходжень до бюджетів, в порівнянні з тим що вони мали раніше, то у цьому є і моя заслуга.  Я особисто наполіг на тому, щоб ні в якому разі не замінювати фіксований податок на податок з прибутку сільськогосподарських підприємств, оскільки б це означало, що усі кошти від цього податку йшли б до державного бюджету, а не місцевих. Таким чином ця ганебна несправедливість була усунена з документів. Крім того, нам вдалося збільшити цей податок в 38 разів у порівнянні з 2014 роком.

Розкажіть коротко про головні напрямки Вашої роботи у 2017-му?

Микола Кучер: В першу чергу, це кропітка і наполеглива праця в усіх напрямках! У пріоритеті добробут наших громадян — забезпечення стабільною роботою тут на рідній землі, поруч з домівкою, підвищення заробітних плат, пенсій, стипендій через законодавчі зміни, а також, розвиток місцевої інфраструктури — дороги, медичні та освітні заклади, заклади культури та відпочинку. Але я впевнений, що найголовніше потрібно робити все можливе, для закінчення того лиха, що зараз коїться на Сході України! Щоб наші військові  повернулися живими та здоровими до своїх родин, відновили свій соціальний статус, влаштувалися на роботу. Нас очікує важка кропітка робота в 2017 році. Але спільними зусиллями ми досягнемо успіху!

Користуючись нагодою, хочу привітати усіх з святами. На період цих свят ми всі поринаємо в добре знайому з дитинства казку та нові мрії. Тож  нехай чарівні  зимові свята подарують вам радісний настрій, приємні зустрічі та здійснення найзаповітніших мрій. І нехай новий рік стане для  всіх  нас  роком  добрих змін, а для України — роком зміцнення державності,  соціально-економічного зростання та духовного оновлення. Давайте  разом,  спільними зусиллями, в мирі та злагоді  будувати  європейську державу. Щоб кожен із нас пишався своїм корінням та Батьківщиною.

Бажаю вам, щоб новорічні та різдвяні свята були радісними, а рік прийдешній — багатим на  успіхи. Щедрою на здобутки нехай буде життєва дорога, а у ваших родинах завжди панують злагода, любов і достаток.

Дякуємо за побажання.


Наталія Бортник, AgroPortal.ua