Якісне насіння та підготовлений ґрунт: Контінентал про складові доброго врожаю картоплі

03 травня 2021, 06:44 3702

«Контінентал Фармерз Груп» є одним із провідних виробників картоплі в Україні і для компанії тривалий час картоплярство залишається стратегічним напрямом.

«Контінентал» має власні напрацьовані технології вирощування столової, насіннєвої та чипсової картоплі та володіє достатньою кількістю картоплезбиральної техніки й виробничими потужностями для сортування та зберігання врожаю.

Як стартувала посадка картоплі на полях «Контінентал» та які головні складові доброго врожаю, розповів головний агроном кластера «Картопля» «Контінентал Фармерз Груп» Василь Болехівський.

Чи вплинула зима на початок посадки картоплі на ваших полях?

Василь Болехівський: Цього року почали садити картоплю дещо пізніше. Причиною стала надмірна зволоженість ґрунту через велику кількість опадів наприкінці зими й ранньою весною. Погодні умови затримали «дозрівання» землі, відповідно, не на всіх площах можна було взятися до висадки, але ця кампанія у «Контінентал Фармерз Груп» вже розпочалася та набирає темпів. Садимо чипсові сорти на полях виробничого блоку «Вирів Картопля», що на Львівщині, та столові сорти на блоці «Васильківці» на Тернопільщині. Також у структурі посадки маємо і картоплю на насіння. Загалом під картоплю у цьому сезоні відведено 1,9 тис. га.

Чи збільшилися площі, відведені під цю культуру цього року?

Василь Болехівський: Так. Варто зазначити, що компанія нарощує свої виробничі потужності у напрямі картоплярства. У цьому виробничому сезоні «Контінентал» збільшив площі під картоплю з майже 1,7 тис. га до 1,9 тис. га.

Які чинники на етапі посадки є запорукою доброї врожайності картоплі?

Василь БолехівськийОсновним чинником хорошої врожайності картоплі на старті є якісно оброблений ґрунт — без грудок і глиб, з дрібнозернистою структурою, яка забезпечує доступ повітря. Найважливіше, що така структура ґрунту дозволяє під час збирання картоплі комбайнами уникати травмування бульб.

Надмірна вологість під час посадки сприяє розвитку хвороб, особливо ризоктонії, що приводить до ослаблення, інколи й відсутності сходів. Тому ми чекаємо, щоб земля «дозріла» — була розсипчастою, легко піддавалася обробітку.

Важлива й температура. Під час посадки на глибину 16-18 см мінімальними вважають 7°С, оптимальними — 18-20°С. На Львівщині температурні показники задовільні, ґрунт швидше «дозріває», тому роботи на цьому масиві розпочалися раніше. На Тернопільщині стартували пізніше через повільне «дозрівання» ґрунтів.

Не боїтеся приморозків? За прогнозами, ще буде холодно.

Василь Болехівський: Не боїмося. Ми розуміємо, що це може негативно позначитися на термінах і темпах посадки. Але ніхто не може вплинути на цей фактор. Знаємо, що всі виробники картоплі в такій же ситуації. Для всіх проблематично зайти в поле. Попри наші стратегічні цілі, основне завдання зараз — оптимально, швидко і якісно провести посадку. Ми готові, всі служби «Контінентал» над цим працюють.

Який посадковий матеріал використовує компанія? Він власний чи імпортний?

Василь Болехівський: «Контінентал Фармерз Груп» повністю забезпечена посадковим матеріалом. Компанія приділяє велике значення саме якості насіння. Це перша, дуже важлива умова для хорошого, якісного врожаю.

З насіннєвої картоплі на розмноження вирощуємо імпортну супереліту та власну еліту. В товарних посадках використовуємо насіння першої та другої репродукції.

Яким був урожай минулого року? Чи виправдалися сподівання?

Василь Болехівський: Торішній врожай столової та насіннєвої картоплі перевищив заплановані показники — 41,8 т/га та 31,5 т/га відповідно. Ми виконали поставлені завдання. Хочу відзначити добру якість врожаю: окрім того, що це наш прибуток, це ще й наша репутація. Для нас це дуже багато значить.

Як справи зі зберіганням картоплі? Чи вистачає вам потужностей?

Василь Болехівський: Минулого сезону нам повністю вистачило наших потужностей для зберігання врожаю. Враховуючи те, що цього року ми вирощуватимемо близько 400 га картоплі у селі Чуква (Львівська обл.), там будуємо нове картоплесховище загальною місткістю 16 тис. тонн. Плануємо запустити нове картоплесховище вже під урожай 2021 року.


Світлана Яценко, AgroPortal.ua