На Хмельниччині в рамках одного проєкту працює 17 сімейних молочних ферм

11 грудня 2020, 09:00 2613

У Хмельницькій області в межах проєкту «Сімейні молочні ферми» працюють 17 сімейних молочних ферм, на черзі — будівництво ще трьох таких.

Про це розповів начальник управління інвестиційної та дорадчої діяльності Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу облдержадміністрації Андрій Лакуста в прямому ефірі Суспільне Поділля.

«На Хмельниччині є близько 300 домогосподарств, які утримують 5 і більше корів. Робота зі створення сімейних молочних ферм розпочалася в 2018 році. Першими в реєстрації були домогосподарства Шепетівського району. За два роки на Хмельниччині створено 17 сімейних молочних ферм, у кожній із яких утримується по 10 і більше корів», — розповідає Андрій Лакуста.

За його словами, такий флагманський проєкт вдалося втілити в життя завдяки кластеру «Натуральне молоко» за підтримки компанії «УкрМілкІнвест», яка допомогла фінансово, консультативно та в реалізації продукції, адже ферми відразу отримали можливість збувати вироблене молоко.

«Економісти прорахували економіку сімейної молочної ферми і визначили, що утримання менше 10 корів економічно не вигідне. Щоб мати рентабельність у молочному тваринництві, потрібно утримувати 15 і більше корів. Дуже багато подібних господарств працює в сусідніх європейських країнах — Польщі, Угорщині, Німеччині, де частково і запозичений цей формат і досвід», — розповідає Андрій Лакуста.

Він зазначає, що перед тим, як розпочинати молочний бізнес, потрібно все прораховувати та мати племінних тварин, щоб отримувати від 4,5 тис. л молока від корови за лактацію.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua