З портів Одеси вийшов перший караван суден з українським зерном

05 серпня 2022, 09:18 2395

Перший караван суден з українським збіжжям вирушив сьогодні зранку з портів «Великої Одеси».

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET — 57 тис. т української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

«Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту «Чорноморськ». Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку», — додав він. 

Кубраков уточнив, що для цього необхідно забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

«Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження, і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль — 3 та більше млн т експорту агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». 

Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу. Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн т минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі», — підсумував міністр.