ЄС продовжив на рік «транспортний безвіз» для України

16 березня 2023, 17:06 1561

Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року.

Відповідна домовленість була досягнута під час першого засідання Спільного комітету Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом, говориться у повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що підписаний у червні 2022 року документ скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень у держави ЄС.

«За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%.

І це далеко не межа нашого росту. Разом із європейськими партнерами ми наразі розвиваємо необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкрили два нові пункти пропуску на кордоні Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту «Краківець – Корчова» та впорядкували роботу пункту «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Польщею», — зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів.

«Ефективна реалізація «транспортного безвізу» наближає нас до нашої головної зовнішньополітичної мети — набуття членства в ЄС», — додав міністр. 

Після підписання угоди у червні 2022 року кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшилась на 53%, а сама ж кількість перетинів — на 43%.

Угода також спрощує процедуру визнання водійських документів. Україна та ЄС звільнили власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.