Польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні з Україною, досягли згоди з урядом щодо «певних вимог» і призупинять свій протест.
Про це заявив Томаш Борковський з Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту, повідомляє Reuters.
Планується, що акцію протесту призупинять 17 січня з 13:00 за київським часом.
«Це не кінець, але протест буде призупинено. Ми домовилися про певні умови, ми дамо уряду час попрацювати, оскільки це новий уряд», — сказав Борковський.
Очікується, що сьогодні Міністерство інфраструктури Польщі підпише угоду з перевізниками.
Оновлено.
Як повідомив міністр інфраструктури Республіки Польща Даріуш Клімчак, під час підписання сторони домовились, що протести буде припинено на трьох пунктах пропуску українського-польського кордону до 1 березня.
«До 1 березня акція завершиться. Це не означає завершення діалогу. Навпаки, ми починаємо дуже інтенсивні та конструктивні переговори, які мають на меті дати конкретний ефект», — цитує його слова агентство РАР.

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Проблеми з морським експортом агропродукції можуть стимулювати розвиток переробки всередині України.

Судна, що прямують до українських портів на Дунаї, пропускатимуть через Сулінський канал відповідно до черговості, яку формує «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Україна офіційно звернулася до польської сторони з пропозицією подвоїти кількість залізничних потягів, що перетинають прикордонні переходи.

Український уряд планує првоести консультації з Єврокомісією щодо збільшення експортних квот на деякі види агропродукції.

У червні в порти Великої Одеси заходило близько 200 суден на місяць, але через постійні обстріли інфраструктури, а потім і суден, у липні цей обсяг суттєво зменшився. З 22 липня жодне судно не зайшло в порти Великої Одеси. Це було вперше за 2,5 року роботи морського коридору.

Запровадження Молдовою 50% знижки на транзитні перевезення вантажів до кінця 2026 року може повернути залізниці конкурентоспроможність, особливо для великих партій зернових, олійних культур, шротів і добрив.

Україна та Саудівська Аравія посилюють співпрацю у сфері агропродовольчої торгівлі та інвестицій.

Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом у січні – червні 2026 року збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на $847 млн (+11%) і становив $8,55 млрд.

Ембарго Польщі на українську агропродукцію продовжить діяти попри очікування Брюсселю.