Обсяг перевезень зернових вантажів залізницею в Україні упродовж 29 днів квітня склав 2 млн 868,5 тис. т.
Про це повідомляє USM із посиланням на заступника директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерія Ткачова.
За його словами, середньодобове навантаження зерна у квітні становило 87,5 тис. т, що на 1,3% менше порівняно з березнем.
Загальний обсяг перевезень за цей період також дещо знизився — на 1,1% відносно показника попереднього місяця.
В експортному сполученні залізницею перевезено 2 млн 571 тис. т зернових, що на 1,7% менше, ніж у березні.
Основний потік агропродукції традиційно спрямовується через морські порти — на них припадає 92% експорту. Водночас через західні прикордонні переходи транспортується лише 8% обсягів.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

Експортний потенціал гороху цього сезону прогнозують на рівні 350 тис. т, що на 75% більше за попередній період. Фахівці сподіваються, що можливість постачань до Китаю пожвавить експорт.

Польські порти, залізниця й автомобільні переходи залишаються критично важливими для української логістики, однак не здатні повністю замінити глибоководні порти Великої Одеси.

Після посилення російських атак на порти Великої Одеси «Укрзалізниця» працює над розширенням альтернативних маршрутів для експорту українського зерна.

Через призупинення заходу суден до портів Великої Одеси готується «план Б» для транспортування вантажів. На заході України є 16 прикордонних вантажних переходів. Упродовж доби вони здатні передавати приблизно 3600 вагонів, але фактично до нинішнього моменту потужності були задіяні на третину.

У Румунії різко зросла кількість аграрних компаній, які опинилися на межі банкрутства. Основними причинами називають перебої з постачанням українського зерна, високі ціни на енергоносії та добрива, а також тривалі посухи.

Закриття портів створить проблеми як для агропродовольчого сектору, так і для інших галузей української економіки. Це призведе до падіння ВВП, зниження доходів бюджету та загального рівня життя українців.

Українським експортерам агропродукції важливо почати комунікувати на рівні бізнесу з партнерами у Румунії та Болгарії для переорієнтації логістики через заблоковані порти.

АТ «Укрзалізниця» готує «план Б» для перевезень вантажів через призупинення заходу суден до портів Великої Одеси.