Україна домовляється про зелений коридор для аграрної продукції до Румунії

25 жовтня 2023, 15:33 1164

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)» для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.

Як говориться у повідомленні міністерства, це стало ключовою темою перемовин за участі заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача, державного секретаря Міністерства інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова Мірчі Паскалуце та державного секретаря транспорту та інфраструктури Румунії Іонеля Скріоштяну.

«Пропозиція запровадити «зелений коридор» включає низку заходів для всіх трьох країн. Насамперед йдеться про спільний контроль між Україною та Молдовою та скоординований контроль між Молдовою та Румунією. Завдяки цьому рішенню ми зможемо зменшити кількість зупинок для вантажівок та відповідно пришвидшити контроль. Глобально це рішення дозволить вирішити питання комплексного розвитку інфраструктури на україно-молдовсько-румунському кордоні», — наголосив Сергій Деркач.

Ці пункти пропуску розташовані один біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу. Для створення «зеленого коридору», окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску «Рені». У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України.

Окрім цього, план запуску «зеленого коридору» передбачає:

  • реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг;
  • додаткове технічне оснащення пунктів пропуску.

Усі ці заходи можливі за підтримки рішення всіх трьох сторін.

Наразі пункт пропуску «Рені – Джурджулешти» за добу пропускає близько 50 вантажівок. Натомість це один із ключових автомобільних пунктів пропуску, що веде до румунських портів. Ключова мета розбудови інфраструктури цього пункту пропуску та «зеленого коридору» — збільшення фактичної пропускної здатності у щонайменше 5 разів.