Україна планує на Мальті створити дистрибуційний центр для агропродукції

08 серпня 2017, 09:13 3431

Україна та Республіка Мальта зацікавлені у розробці спільних проектів в аграрному секторі, особливо в логістиці, які можуть бути вигідні представникам бізнесу обох країн.

Про це йшлось під час зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та міністра економіки, інвестицій та малого бізнесу Мальти Крістіана Кордона, говориться у повідомленні Мінагропроду.

«Незважаючи на те, що обсяги двосторонньої торгівлі в аграрній сфері між нашими країнами не є значними, ми бачимо потенціал співпраці в інвестиційній сфері. Враховуючи можливість поєднання стратегічного географічного розташування Мальти та наявних переваг країни в таких сферах, як інфраструктура та оподаткування, та нашою стратегією щодо диверсифікації агроекспорту», — заявила Трофімцева.

За її словами, створення дистрибуційного центру може бути цікавим для окремих видів аграрної та харчової продукції, включаючи перероблену продукцію, яка експортується до країн Африки.

«Для нас важливо сформувати конкретну бізнес-модель роботи такого дистрибуційного центру для української харчової продукції на Мальті, враховуючи всі економічні фактори. Такі, як наявні угоди про вільну торгівлю, наявні імпортні та експортні регулювання щодо окремих товарних груп та інші. Тому що основним принципом має бути привабливість такого проекту для двох сторін», — відмітила Трофімцева.

З метою пришвидшення реалізації даного проекту, домовились про створення двосторонньої технічної групи для напрацювання концепції бізнес-моделі дистрибуційного центру. Дана технічна група має надати свої пропозиції щодо бізнес-моделі протягом найближчого часу.


Для довідки: товарообіг між Україною і Мальтою, за результатами 2016 р., склав $1,116 млн. Експорт становив  $0,954 млн. Ключові товари: зернові злаки; олія ;залишки і відходи харчової промисловості. Імпорт – $0,162 млн. Основа імпорту: спирт; шроти та інше; вина. Товарообіг за результатами 6 місяців 2017 року зменшився на $0,33 млн і становив $0,638 млн. Експорт – $0,626 млн. Основа експорту: води натуральні та мінеральні; продовольчої борошномельно-круп’яної промисловості; м'ясо та субпродукти. Імпорт – $0,012 млн.