Вчені НУБіП розробили і готові випускати тест-системи на коронавірус

30 березня 2020, 15:49 9269

Вчені Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України в партнерстві з компанією «Біотех Діагностик ЛТД» завершують розробку засобів для діагностики COVID-19.

Як говориться у повідомленні НУБіП, мова йде про швидку імунохроматографічну тест-систему для виявлення інфікованих осіб, у яких відсутні клінічні ознаки захворювання. Її можна застосовувати на контрольно-пропускних пунктах на кордонах, в аеропортах, в потягах, вона не потребує спеціального обладнання, та ІФА тест-систему для виявлення антитіл і ПЛР тест-систему для виявлення специфічних ділянок генів збудника — які можна використовувати в спеціалізованих лабораторіях.

Ця лінійка тест-систем дозволить реалізувати комплексний підхід всебічного епідемічного контролю за поширенням COVID-19, включаючи віддалені населені пункти, говорить ректор НУБіП Станіслав Ніколаєнко.

На даний час завершується виготовлення дослідних зразків тест-систем, які будуть передані для випробувань. У разі позитивних результатів випробувань, в університеті може бути налагоджене серійне виробництво засобів діагностики. Налаштування технологічної лінії потужністю 100-200 тисяч тестів/місяць потребує, фінансування в межах 6 млн грн.

Університет звернувся до Міністра освіти і науки України та Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України щодо можливого виділення коштів на виробництво тестів.